Założyciel Greenpeace miażdży politykę ekologistów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Patrick Moore

Patrick Moore / Fot. Wikimedia Commons

Ruch "ekologiczny" stał się bardziej ruchem politycznym niż ruchem ekologicznym - powiedział założyciel organizacji Greenpeace.
  • Patrick Moore to jeden z założycieli Greenpeace.
  • W niedawnym wywiadzie dla The Epoch Times odniósł się do mitów i teorii propagowanych przez ekologistów.
  • Stwierdził między innymi, że energia wiatrowa i słoneczna to “pasożyty gospodarki”.
  • Zobacz też: Węgry z najniższą ceną gazu dla gospodarstw domowych w Europie

Patrick Moore, jeden z założycieli Greenpeace, powiedział dla The Epoch Times, że jego powody odejścia z Greenpeace były bardzo jasne: Greenpeace został “porwany” przez lewicę polityczną, kiedy zdała sobie sprawę, że w ochronie środowiska są pieniądze i władza. Według Moore’a działacze polityczni w Ameryce Północnej i Europie zmienili Greenpeace z organizacji opartej na nauce w organizację zajmującą się zbieraniem funduszy politycznych.

Moore opuścił Greenpeace w 1986 roku, 15 lat po tym, jak był współzałożycielem organizacji.

Ruch “ekologiczny” stał się bardziej ruchem politycznym niż ruchem ekologicznym. Skupiają się przede wszystkim na tworzeniu narracji, historii, które mają na celu zaszczepienie w społeczeństwie strachu i poczucia winy, aby opinia publiczna wysłała im pieniądze.

Powiedział, że działają głównie za zamkniętymi drzwiami z innymi działaczami politycznymi w ONZ, Światowym Forum Ekonomicznym i tak dalej, z których wszystkie mają przede wszystkim charakter polityczny. O Międzyrządowym Zespole ds. Zmian Klimatu [IPCC] powiedział:

nie jest organizacją naukową. Jest to organizacja polityczna złożona ze Światowej Organizacji Meteorologicznej i Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska. IPCC zatrudnia naukowców, aby dostarczali im “informacje”, które wspierają narrację “kryzysu klimatycznego”.

Teorie i mity

Moore stwierdził, że ich kampanie przeciwko paliwom kopalnym, energii jądrowej, CO2 , plastikowi itp. są błędne i mają na celu sprawić, by ludzie myśleli, że świat się skończy, jeśli nie sparaliżujemy naszej cywilizacji i nie zniszczymy naszej gospodarki.

Mają teraz negatywny wpływ na przyszłość zarówno środowiska, jak i cywilizacji ludzkiej.

Powiedział, że nową dominującą filozofią jest to, że świat byłby lepszy, gdyby istniało mniej ludzi.

Ale ludzie, którzy to powiedzieli, nie zgłaszali się na ochotników jako pierwsi, którzy odejdą. Zachowują się tak, jakby byli lepsi od innych. Ten rodzaj “dumy” i “zarozumiałości” jest najgorszym z grzechów kardynalnych.

Niedźwiedzie polarne

Zapytany, w jaki sposób Greenpeace wykorzystuje swoje ogromne darowizny, Moore powiedział, że były używane do opłacania “bardzo dużego personelu” (prawdopodobnie ponad 2000), obszernych reklam i programów pozyskiwania funduszy. I praktycznie wszystkie reklamy organizacji dotyczące zbierania funduszy są oparte na fałszywych narracjach, które dokładnie obalił w swoich książkach.

Międzynarodowy traktat w sprawie niedźwiedzi polarnych, podpisany przez wszystkie kraje polarne w 1973 r., aby zakazać nieograniczonego polowania na niedźwiedzie polarne, nigdy nie jest wspominany w mediach, przez Greenpeace lub polityków, którzy twierdzą, że niedźwiedź polarny wyginie z powodu topnienia lodu w Arktyce. W rzeczywistości populacja niedźwiedzi polarnych wzrosła z 6000 – 8000 w 1973 r. do 30 000 – 50 000 obecnie.

Teoria “globalnego ocieplenia” i dwutlenek węgla

Moore stwierdza, że ​​świat ociepla się od około 1700 roku, czyli 150 lat, zanim używaliśmy paliw kopalnych. Moore przedstawił wykres temperatury mierzonej nieprzerwanie przez 350 lat (od 1659 do 2009) w środkowej Anglii.

Jeśli dwutlenek węgla był główną przyczyną ocieplenia, to powinien nastąpić wzrost temperatury wzdłuż krzywej dwutlenku węgla, ale tak nie jest.

Zwrócił uwagę również na fakt, iż rosnący poziom CO2 koreluje ze wzrostem plantacji.

Więcej CO2 jest korzystne dla środowiska i ludzi. Jestem pewien, że hodowcy szklarni emitują więcej CO2 w swoich szklarniach, nawet dwukrotnie, a nawet trzykrotnie w stosunku do dzisiejszej atmosfery. Dzieje się tak, ponieważ prawie wszystkie rośliny rosnące na zewnątrz w naturalnej atmosferze są głodne CO2.

“Energia wiatrowa i słoneczna to pasożyty gospodarki”

Według Moore’a do budowy farm wiatrowych i słonecznych wykorzystuje się ogromne ilości paliw kopalnych w górnictwie, transporcie i budownictwie. W wielu miejscach nie wytwarzają one w ciągu swojego życia prawie wystarczającej ilości energii, jaka jest wymagana do ich budowy i utrzymania.

Energetyka słoneczna i wiatrowa są zarówno bardzo drogie, jak i bardzo zawodne. Sprawiają, że kraj jest biedniejszy, niż gdyby stosowano inne, bardziej niezawodne i mniej kosztowne technologie

“Plastik nie jest toksyczny”

Plastik nie jest substancją toksyczną. Dlatego pakujemy i zawijamy w nią naszą żywność, aby nie uległa skażeniu. Plastik nie staje się magicznie toksyczny, gdy dostanie się do oceanu.

Więcej wypowiedzi Patricka Moore’a w języku angielskim tutaj. Poniżej natomiast krótki materiał wideo autorstwa NASA pod tytułem “Rosnący poziom CO2 zazielenia ziemię”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Epoch Times

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY