Szpital Bródnowski doczekał się remontu. 40 lat czekania na inwestycję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital

Szpital / Fot. Pixabay

Po 40 latach zmodernizowano Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Bródnowskim. Przebudowa trwała siedem miesięcy. Środki na ten cel w kwocie około 13 milionów złotych przekazał samorząd województwa mazowieckiego.

Jak zaznaczył w komunikacie urząd marszałkowski, modernizacja SOR w Szpitalu Bródnowskim była konieczna przede wszystkim ze względu na coraz większą liczbę mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy i wschodnich okolic stolicy. Ponadto oddział nie był remontowany od 40 lat, a oferta usług medycznych szpitala bardzo się w tym czasie rozwinęła.

SOR musiał zatem także zostać dostosowany do najnowszych standardów

– podkreślają z ulgą urzędnicy.

W ciągu ostatnich trzech lat SOR w Szpitalu Bródnowskim przyjął blisko 106 tys. osób potrzebujących pomocy medycznej. Wykonano też ponad 1,1 mln badań. W tym roku, mimo trwających prac, przyjęto już blisko 20 tys. pacjentów.

Czytaj więcej: Nauczycielka z Trinity School przyznaje się do przemycania liberalnej agendy

Jeden z największych takich szpitali w stolicy

Przebudowa SOR-u trwała przez 7 miesięcy. Dotychczasowe pomieszczenia przebudowano, wykorzystując także zabudowę modułową. Jak wylicza urząd marszałkowski, oddział zyskał dużą poczekalnię dla pacjentów, rejestrację do osobnej obsługi pacjentów samodzielnych oraz przywiezionych przez karetki, gabinet segregacji medycznej, strefę konsultacji z dziewięcioma gabinetami, salę opatrunków, terapii natychmiastowej, salę resuscytacyjno-zabiegową, pomieszczenie wstępnej intensywnej terapii oraz salę obserwacji.

SOR Szpitala Bródnowskiego to jeden z najintensywniej funkcjonujących oddziałów tego typu nie tylko w Warszawie, ale wręcz w skali kraju. Mówimy o rocznej liczbie pacjentów od 30 do 50 tysięcy

– powiedziała prezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

To ogromne zobowiązanie i stąd decyzja odnośnie modernizacji tak ważnej jednostki z obszaru medycyny ratunkowej. Nie zwiększamy liczby łóżek, ale znacząco podnosimy jakość pobytu naszych pacjentów oraz warunki pracy medyków

– dodała Teresa Maria Bogiel.

SOR Szpitala Bródnowskiego to drugi pod względem wielkości tego typu oddział w stolicy. Obsługuje nie tylko mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy, ale też pacjentów z powiatów legionowskiego czy wołomińskiego.

Przebudowa pomieszczeń SOR w Szpitalu Bródnowskim kosztowała samorząd województwa do tej pory 12,7 mln zł. Zakres zadania obejmował opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, dokumentacji projektowej, wykonanie robót budowlanych oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego. W ramach inwestycji planowany jest jeszcze zakup wyposażenia za niemal 700 tys. zł. Całkowita wartość dotacji wyniesie blisko 13,5 mln zł.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvnwarszawa.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY