Wyciekło nagranie rozmowy Zełenskiego z Macronem z pierwszego dnia wojny. “On się zatrzyma, posłucha was”

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Emmanuel Macron

Emmanuel Macron / Fot. Eleanor Beardsley/Twitter

Jesteśmy pewni, że Joe Biden, europejscy przywódcy mogą zadzwonić do Putina i powiedzieć mu "stop". I on się zatrzyma, posłucha was - mówił Zełenski.
  • W internecie wysoką popularność zyskało nagranie rozmowy prezydentów Ukrainy i Francji, jaka odbyła się pierwszego dnia wojny.
  • Zełenski relacjonował, jak wygląda sytuacja w Kijowie.
  • Apelował do Macrona o powiedzenie “stop” Putinowi.
  • Zobacz też: Putin podjął decyzję. Wszystko rozstrzygnie się 4 listopada

24 lutego, czyli pierwszego dnia rosyjskiej wojny przeciw Ukrainie, prezydent Zełenski rozmawiał z Macronem. Nagranie z tej konwersacji (a raczej monologu, bo prezydent Francji w opublikowanym fragmencie niewiele mówi) ukazało się po raz pierwszy w czerwcu we francuskiej telewizji. Teraz jednak zdobywa popularność w internecie.

To, co robi Rosja, jest straszne. Wiesz, (agresorzy) są w kolejnych miastach, centrach części regionów. Na miejscu mają już czołgi i samoloty. I teraz są w Kijowie. Walczymy w Kijowie, Emmanuel.

Macron był raczej lakoniczny. Zapytał, czy napastnicy mają siły specjalne i śmigłowce, na co usłyszał odpowiedź twierdzącą. Zełenski wspomniał o śmierci wielu cywilów, twierdząc, że w Kijowie nikt nie jest bezpieczny.

Jesteśmy otoczeni przez armię Rosji.

Ukraiński prezydent powiedział, że Putin “wszędzie” wysłał siły specjalne.

Do Kijowa, Odessy, od strony Białorusi. Walczymy na naszym terytorium, wojska są wszędzie. To jest niewyobrażalne, to nie to samo, co w 2014 roku. To dużo, dużo więcej.

“Putin was posłucha”

Macron użył sformułowania “wojna totalna”. Zełenski zaapelował do prezydenta Francji, by ten zwrócił się do Putina i Bidena.

Jesteśmy pewni, że Joe Biden, europejscy przywódcy mogą zadzwonić do Putina i powiedzieć mu “stop”. I on się zatrzyma, posłucha was.

Macron odpowiedział:

Jak tylko dostanę odpowiedź (od Rosji), zrobię to. Wrócę z informacjami do ciebie, co można zrobić. Po stronie rosyjskiej bardzo niewiele się zmieni, ale pozwól mi porozmawiać z moimi ludźmi o tym, jaka pomoc będzie sensowna.

W późniejszych tygodniach Macron wielokrotnie rozmawiał z Putinem, co było przez niektórych krytykowane.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Interia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY