Putin podjął decyzję. Wszystko rozstrzygnie się 4 listopada

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

4 listopada na terenie Donbasu i innych terytoriach Ukrainy okupowanych przez Rosjan ma odbyć się referendum w kontekście przyłączenia tych ziem do Federacji Rosyjskiej. Wiadomość na ten temat przekazali politycy partii Jedna Rosja.
  • Od 24 lutego trwa wojna na Ukrainie, którą najechał ze swoim wojskiem prezydent Władimir Putin.
  • Jednym z powodów eskalacji konfliktu było uznanie przez Rosję dwóch separastycznych republik w Ługańsku i Doniecku.
  • Przez ostatnie tygodnie i miesiące trwały spekulacje dotyczących rozpisania referendum na innych okupowanych terenach.
  • Teraz, jak zapowiedział sekretarz generalny Jednej Rosji Andrij Turczak, 4 listopada mają odbyć się głosowania w plebiscycie.
  • Zobacz także: Wojna o półprzewodniki. Ostra rywalizacji Chin ze Stanami Zjednoczonymi

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad pół roku. Na ten moment trudno ocenić, kiedy konflikt może się zakończyć. Z kolei dziś media obiegła informacja na temat referendum, które ma się odbyć na terenach okupowanych przez Rosjan.

Referendum na terenach okupowanych przez Rosjan na terytorium Ukrainy

Głosowanie ma zostać przeprowadzone 4 listopada, czyli w Dzień Jedności Narodowej w Rosji. Wcześniej wskazywano, że być może datą referendum będzie 11 września, kiedy to na terenie Rosji odbędą się wybory lokalne.

Głosowanie w Donbasie i na terytoriach wyzwolonych odbędzie się słusznie i symbolicznie w Dniu Jedności Narodowej 4 listopada

– poinformował sekretarz generalny Jedna Rosja Andrij Turczak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY