Szwajcaria: Za “przegrzanie” domu tej zimy nawet 3 lata więzienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Nowe przepisy dotyczące dostaw energii w kraju sprawią, że ogrzewanie domów do temperatury powyżej 19°C będzie niezgodne z prawem w przypadku braku energii.
  • “- Otwierać! Policja energetyczna! Ile macie Państwo stopni w domu?”.
  • Czy tak będzie wyglądać egzekwowanie nowych przepisów prawnych w Szwajcarii?
  • Za ogrzewanie domu powyżej 19°C tej zimy grozi dzienna grzywna do 3 tysięcy franków szwajcarskich i kara do nawet trzech lat pozbawienia wolności.
  • Zobacz też: Putin podjął decyzję. Wszystko rozstrzygnie się 4 listopada

Szwajcarzy, którzy naruszają nowe przepisy dotyczące ogrzewania, jakie zabraniają ogrzewania domów powyżej 19°C tej zimy, mogą zostać ukarani dziennymi grzywnami w wysokości do 3000 franków szwajcarskich i do trzech lat więzienia.

Nowe przepisy dotyczące dostaw energii w kraju sprawią, że ogrzewanie domów do temperatury powyżej 19°C będzie niezgodne z prawem w przypadku braku energii. Ponadto ciepłej wody nie należy podgrzewać do więcej niż 60 stopni, a przenośne grzejniki elektryczne, sauny i podgrzewane baseny są zabronione.

Należy zauważyć, że Światowa Organizacja Zdrowia od dawna utrzymuje, że temperatura nie niższa niż 20°C jest zalecana dla dzieci, osób starszych i osób z istniejącymi schorzeniami.

Markus Spörndli, rzecznik szwajcarskiego Departamentu Gospodarki (DEF) wyjaśnił, że “naruszenia prawa o zaopatrzeniu kraju są zawsze wykroczeniami, nawet (…) przestępstwami i muszą być ścigane z urzędu przez kantony”.

Od grzywny do więzienia

Grzywna, jaka zostanie nałożona na konsumentów, którzy naruszają nowe przepisy energetyczne, będzie wynosić od 30 franków do maksymalnie 3 000 franków dziennie, powiedział Spörndli, potwierdzając, że kwota będzie zależeć od charakteru przestępstwa i sytuacji ekonomicznej sprawcy. Co więcej, umyślne łamanie wytycznych rządowych może spowodować, że konsumenci zostaną skazani nawet na trzy lata więzienia, czego Spörndli mówi, że rząd ma nadzieję uniknąć.

Projekty rozporządzeń opierają się przede wszystkim na tym, że zdecydowana większość ludzi respektuje prawa.

Minister gospodarki Guy Parmelin powiedział na konferencji prasowej w Radzie Federalnej w ubiegłą środę, że Szwajcaria “nie jest państwem policyjnym”, ale rozumie się, że mogą być przeprowadzane wyrywkowe kontrole, aby upewnić się, że ludzie przestrzegają zasady. Szwajcarskie kantony mają teraz czas do 22 września na przedyskutowanie propozycji i ustosunkowanie się do ich egzekwowania.

W związku z tym DEF oczekuje, że grzywny zostaną nałożone tylko, “jeśli naruszenie zostało zgłoszone i sprawdzone, a następnie można je udowodnić”.

Czy to oznacza, że rząd chce zachęcać mieszkańców do donoszenia na “przegrzewających” domy sąsiadów? Szefowie policji uważają, że egzekwowanie tego stanowionego prawa będzie trudne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY