NBP wymienił 690 mln hrywien na złote

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Ostatnim tygodniem realizacji skupu przez jednostki organizacyjne PKO Banku Polskiego będzie tydzień od 5 do 9 września 2022 r.

Narodowy Bank Polski w ramach programu dla ukraińskich uchodźców i imigrantów oferował wymianę waluty z hrywien na złote. Program kończy się 9 września. Do tej pory wymieniono około 690 mln hrywien, co odpowiada obecnie ponad 88 mln złotych.

NBP zakomunikował:

Ostatnim tygodniem realizacji skupu przez jednostki organizacyjne PKO Banku Polskiego będzie tydzień od 5 do 9 września 2022 r.

Narodowy Bank Polski stwierdził, że “program uruchomiony w wyniku współpracy Narodowego Banku Polskiego z Narodowym Bankiem Ukrainy oraz przy operacyjnym zaangażowaniu placówek PKO Banku Polskiego” spełnił postawione przed nim cele, zapewniając uchodźcom z Ukrainy dostęp do ich własnych środków. Do tej pory w 100 placówkach banku dokonano ponad 97 tys. transakcji wymiany waluty.

Program

Program trwał od 25 marca 2022 r. Ustalono łączny limit wartości skupionych w oddziałach PKO Banku Polskiego banknotów do kwoty 10 mld UAH, a kurs skupu na 0,11 zł za hrywnę. Obecnie 1 hrywna to w przeliczeniu 0,13 złotego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY