Irlandia: Domy opieki przekształcane w “schroniska dla uchodźców” z Ukrainy, bo mogą zarobić więcej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Picryl

Operatorzy domów opieki mogą zarobić znacznie więcej pieniędzy goszcząc ukraińskich migrantów niż starszą populację Irlandii.

“Bezprecedensowa” liczba domów opieki w Irlandii jest zamykana i przekształcana w “schroniska dla uchodźców” z Ukrainy, ostrzegła tamtejsza wiceminister ds. osób starszych, Mary Butler.

Pani polityk powiedziała, że ​​udała się do Dublina, aby zorganizować nadzwyczajne spotkanie w tej sprawie i porozmawiać z urzędnikami w swoim departamencie. W sumie 11 domów opieki zamknęło swoje drzwi w 2022 r., a Butler powiedziała, że jest “prawdziwie zaniepokojony” trendem, który zaobserwowała w ciągu ostatnich trzech miesięcy, polegającym na zamykaniu tych domów na rzecz przyjmowania ukraińskich “uchodźców”.

“Na obcych zarobi się więcej”?

Chociaż niektóre zamknięcia nie są związane z kryzysem migracyjnym, wiele placówek bierze udział w tej praktyce, powiedziała Butler. Oznajmiła, że jest zaniepokojona faktem, iż domy opieki, które są ekonomicznie opłacalne, przechodzą na bycie “schroniskami dla uchodźców”, ponieważ może to dać im więcej pieniędzy. Po przekształceniu w takie “schronisko”, rząd oferuje większa kwotę z podatków na mocy nowych umów dotyczących “schronisk”.

Widziałam w całym kraju, że niektórzy usługodawcy decydują się na wyrejestrowanie swoich domów opieki, aby przyjąć przesiedleńców jako alternatywę.

Podczas gdy większość imigrantów z Ukrainy to w rzeczywistości Ukraińcy, spora liczba Afrykanów, Azjatów i mieszkańców Bliskiego Wschodu wykorzystała sytuację, aby wejść na kontynent europejski, twierdząc, że pochodzą z Ukrainy. Dotarli do Irlandii i innych krajów europejskich, takich jak Francja, gdzie jeden raport wskazywał, że “jeden na trzech ukraińskich uchodźców w rzeczywistości nie pochodzi z Ukrainy”.

Irlandia stanęła w obliczu długotrwałego kryzysu mieszkaniowego, który został zaostrzony przez masową migrację. Wojna na Ukrainie i napływ ponad 40 tys. imigrantów dodatkowo obciążyły rynek mieszkaniowy i przyczyniły się do wzrostu inflacji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY