Bosak: “Rząd wspiera migrację z całego świata”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak / Fot. Wikimedia Commons

Od dwóch lat funkcjonuje program Poland Business Harbour, dzięki któremu 50 tys. pracowników IT , głównie z Białorusi znalazło zatrudnienie w Polsce. Teraz projekt ten ma zostać poszerzony na cały świat. Z kolei poseł Konfederacji Krzysztof Bosak zwraca uwagę na wynikające z tego zagrożenie demograficzne dla naszego kraju.
  • Wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich poinformował o rozszerzeniu programu Poland Business Harbour.
  • Do tej pory od dwóch lat przyjęto 55 tys. pracowników IT, głównie z Białorusi.
  • Natomiast poseł Konfederacji Krzysztof Bosak wskazywał na zagrożenia demograficzne.
  • Zobacz także: Erdogan ostro u Europie. “Zbierają to co zasiali”

Jak poinformował wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk, dzięki rządowemu programowi Poland Business Harbour do Polski przybyło w ciągu dwóch lat 55 tys. pracowników IT, głównie ze Wschodu.

Teraz program ten ma być rozszerzony i przyjazny dla imigrantów z całego świata.

W tym czasie w Polsce osiedliło się aż 55 tys. informatyków i członków ich rodzin, gł. z Białorusi. Jeden z największych sukcesów polskiej polityki migracyjnej. Od wczoraj PBH obejmuje cały świat

– przekazał wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.

Czytaj więcej: Ukraina prosiła Niemcy o pomoc. Scholz odmówił

Bosak alarmuje o niebezpiecznej imigracji

Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak zauważył, że pomimo, że program skierowany jest do osób, które mają pracować w Polsce, to jednak stanowią one pewien problem w zakresie demograficznym.

Rząd wspiera migrację z całego świata. Tak, chodzi o specjalistów. Nie, nie musi to być jednoznacznie pozytywne dla nas, Polaków. Dobro Polaków i statystyka ekonomiczna to nie jest jedno i to samo. To co robi rząd to realizacja lewicowo-liberalnego programu globalistów

– podkreślił poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda podkreślił, że PAIH od dwóch lat odpowiada za ścieżkę biznesową programu PBH i przez ten czas obsłużyła ponad 140 firm, dzięki którym udało się relokować prawie 49 tys. pracowników do Polski.

I tu warto zaznaczyć, że z tych 49 tys., 35 tys. to są relokacje, które wydarzyły się po agresji rosyjskiej na Ukrainę. Po 24 lutego mamy do czynienia ze swego rodzaju exodusem szczególnie jeśli chodzi o Białoruś, ale program ten owocuje też nowymi miejscami pracy dla polskich specjalistów. Bo w tej chwili utworzono już 3,5 tys. miejsc pracy, a w tych projektach, które w tej chwili są aktywne, zostanie utworzonych kolejne 5 tys.

– powiedział szef PAIH Krzysztof Drynda.

Do tej pory 300 firm w Polsce skorzystało z tego programu zatrudniając specjalistów IT, na których jest bardzo duże zapotrzebowanie. Obecnie brakuje ich co najmniej 100 tysięcy. W ciągu dwóch lat relokowanych zostało także kilkadziesiąt startupów zostało relokowanych do Polski, które w naszym kraju przekształciły się w dobrze rozwijające się firmy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, polskieradio24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY