Zmiana przepisów. Koniec z kartami pojazdu i nalepkami kontrolnymi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ogłoszenie

Ogłoszenie / Fot. Twitter

Organy kontroli ruchu drogowego zyskują dostęp do centralnej ewidencji pojazdów. Także każdy z nas, poprzez aplikację mPojazd, może sprawdzić historię pojazdu.
  • Od 4 września nie obowiązują karty pojazdu i nalepki kontrolne.
  • Od niedawna nie trzeba posiadać przy sobie prawa jazdy.
  • Od 17 września wejdzie w życie nowa zmiana w taryfikatorze mandatów.
  • Zobacz też: Znaczenie Starlink dla Ukrainy podczas wojny

“Pakiet deregulacyjny” zniósł obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy, a od 31 stycznia kierowca może zachować dotychczasowy numer rejestracyjny nabytego pojazdu. Ministerstwo Infrastruktury podało:

Zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu jest możliwe, jeżeli był on zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz ma czytelne, utrzymane w należytym stanie tablice zgodne z obowiązującym wzorem. Możliwość zachowania tablic rejestracyjnych nie dotyczy tzw. czarnych tablic rejestracyjnych oraz białych z flagą Polski.

“Dobra zmiana”

Ponadto od 4 września Polacy mogą się pożegnać z kartami pojazdu i nalepkami kontrolnymi. Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, ogłosił:

Likwidujemy kartę pojazdu oraz nalepkę kontrolną.

Polityk zwrócił uwagę na to, że zaoszczędzi to kierowcom pieniędzy.

Koszty wyrobienia karty pojazdu czy nalepki kontrolnej to prawie 100 złotych. Kwota ta pozostanie w kieszeni właścicieli pojazdów i nie będzie ona wydatkowana w momencie rejestracji pojazdu.

Od 17 września wejdzie w życie nowa zmiana w taryfikatorze mandatów. Pojawi się pojęcie recydywy. Jeśli w ciągu dwóch lat popełnimy wykroczenie z tej samej grupy, możemy zapłacić nawet dwukrotnie wyższy mandat.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY