Cyberatak na Moskwę. Wezwano wszystkie taksówki niedaleko hotelu Ukraina

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Taksówki w Rosji

Taksówki w Rosji / Fot. Twitter

Ktoś włamał się do największej rosyjskiej firmy taksówkowej i zamówił wszystkie dostępne taksówki do centrum Moskwy.
  • Kolumny samochodów z największej firmy taksówkowej Yandex Taxi uformowały się w czwartek w centrum Moskwy.
  • Spowodowało to 40-minutowe korki.
  • Służba bezpieczeństwa wstrzymała próby sztucznego zatłoczenia samochodów, a wszystkie taksówki wykonują teraz rozkazy jak zwykle.
  • Zobacz też: Chiny odsprzedają rosyjski gaz Europie

Kolumny samochodów z największej firmy taksówkowej Yandex Taxi uformowały się w czwartek w centrum Moskwy po tym, jak włamano się do firmy, a hakerzy zamówili wszystkie dostępne taksówki na Kutuzowski Prospekt, jedną z głównych arterii Moskwy, blokując ruch drogowy.

Na filmach widać dziesiątki taksówek blokujących centrum Moskwy. Kutuzowski Prospekt znajduje się w centrum Moskwy, i niedaleko znajduje się hotel Ukraina. To może być wskazówką odnośnie motywów przestępstwa, jak i tożsamości hakerów.

Cyberprzestępstwo

W czwartek rano kierowcy w stolicy Rosji zaczęli narzekać na nietypowy korek taksówek na Prospekcie Kutuzowskim. Z powodu fałszywych zamówień kierowcy spędzili około 40 minut w korku.

Służba bezpieczeństwa wstrzymała próby sztucznego zatłoczenia ulic, a wszystkie taksówki wykonują teraz przewozy jak zwykle. Algorytm wykrywania i zapobiegania takim atakom został już ulepszony w celu wykluczenia podobnych incydentów w przyszłości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24.cz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY