Zamach na wiceprezydent Argentyny uchwycony na nagraniu [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nieudany zamach

Nieudany zamach / Fot. Twitter

Mężczyzna wycelował broń palną w jej głowę i pociągnął za spust. Pistolet był załadowany pięcioma kulami, ale nie wystrzelił.
  • Nieudany zamach na wiceprezydent Argentyny został uchwycony na nagraniu.
  • Mężczyzna próbował zastrzelić kobietę przed jej domem, ale broń nie wystrzeliła.
  • Pistolet był załadowany pięcioma kulami.
  • Zobacz też: Premier Szwecji chce zlikwidować etniczne getta

Argentyńska policja aresztowała człowieka, który próbował zabić Cristinę Fernández Kirchner, byłą prezydent kraju i obecną wiceprezydent. Mężczyzna próbował zastrzelić kobietę przed jej domem w dzielnicy Recoleta w Buenos Aires, ale broń nie wystrzeliła. Napastnik szybko został obezwładniony przez ochroniarzy wiceprezydent.

Mężczyzna wycelował broń palną w jej głowę i pociągnął za spust. Pistolet był załadowany pięcioma kulami, ale nie wystrzelił. Wiceprezydent nie została ranna w incydencie. Prezydent kraju nazwał próbę ataku na nią “najpoważniejszym incydentem od czasu odzyskania demokracji” w 1983 roku, kiedy w Argentynie skończyła się dyktatura wojskowa.

Tło zamachu

Atak na 69-letnią wiceprezydent ma miejsce, gdy polityk staje przed sądem oskarżona o korupcję w zamówieniach publicznych podczas swojej kadencji jako głowy państwa w latach 2007-2015. Fernández Kirchner zaprzecza wszystkim oskarżeniom. Prokurator domaga się kary 12 lat więzienia i dożywotniego zakazu sprawowania funkcji publicznych. Setki jej zwolenników gromadzą się przed jej domem od zeszłego tygodnia.

Strzelec (czy może raczej niedoszły strzelec) został zidentyfikowany. Brazylijczyk miał przy sobie półautomatyczny pistolet Bersa .32. Nie był wcześniej karany.

Cristina Fernández Kirchner opowiada się za mordowaniem osób nienarodzonych. Teraz poczuła, jak to jest stać w obliczu śmierci od drugiego człowieka.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Echo24.cz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY