Inspektorzy ONZ chcą monitorować elektrownię jądrową w Zaporożu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Członkowie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) badają Elektrownię Jądrową Zaporoże w Enerhodarze

Członkowie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) badają Elektrownię Jądrową Zaporoże w Enerhodarze / Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zespół międzynarodowych inspektorów jądrowych udał się w środę do elektrowni atomowej w Zaporożu, będącej w środku walk na południu Ukrainy.
  • Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej powiedział, że ma nadzieję na utworzenie stałej misji na Ukrainie w celu monitorowania największej elektrowni jądrowej w Europie.
  • Elektrownia jest okupowana przez siły rosyjskie i obsługiwana przez ukraińskich robotników od pierwszych dni trwającej 6 miesięcy wojny.
  • Minister energetyki Ukrainy, Herman Hałuszczenko, powiedział, że Kijów szuka międzynarodowej pomocy w demilitaryzacji tego obszaru.
  • Zobacz też: Izba Odpowiedzialności Zawodowej. Pierwsze zawieszenie sędziego

Zespół międzynarodowych inspektorów jądrowych udał się w środę do elektrowni atomowej w Zaporożu, będącej w środku walk na południu Ukrainy. Chodzi o potencjalną awarię lub wyciek promieniowania. Rafael Grossi, szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, powiedział, że ma nadzieję na utworzenie stałej misji na Ukrainie w celu monitorowania największej elektrowni jądrowej w Europie.

Te operacje są bardzo złożone. Jedziemy do strefy wojennej. Jedziemy na tereny okupowane. A to wymaga wyraźnych gwarancji nie tylko od Rosjan, ale także od Republiki Ukrainy.

Elektrownia jest okupowana przez siły rosyjskie i obsługiwana przez ukraińskich robotników od pierwszych dni trwającej 6 miesięcy wojny. Niedawno została tymczasowo odcięta od sieci elektrycznej z powodu pożaru, co zaowocowało zaciemnieniem w regionie i zwiększyło obawy przed katastrofą.

Demilitaryzacja

Minister energetyki Ukrainy, Herman Hałuszczenko, powiedział, że Kijów szuka międzynarodowej pomocy w demilitaryzacji tego obszaru.

Uważamy, że misja powinna być bardzo ważnym krokiem w kierunku powrotu [fabryki] pod kontrolę rządu ukraińskiego do końca roku. Mamy informacje, że teraz próbują ukryć swoją obecność wojskową, więc powinni to wszystko sprawdzić.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbart News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY