Serbia: Zdjęcie Putina obok ikon na prawosławnej procesji [+FOTO]

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wizerunek Putina zdecydowanie "góruje" nad resztą

Wizerunek Putina zdecydowanie "góruje" nad resztą / Fot. Twitter

Tymczasem Rosjanie zdewastowali co najmniej 127 budynków należących do "Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego".
  • W Belgradzie odbyła się prawosławna procesja.
  • Prócz ikon przedstawiających Matkę Bożą można było ujrzeć znacznie większy plakat z wizerunkiem prezydenta Rosji Włodzimierza Putina.
  • Od samego początku – aż do tej pory – Serbia pozostaje jednym z krajów Europy, który otwarcie nie potępił rosyjskiej agresji na Ukrainę.
  • Zobacz też: USA. Biden powoła ambasadora ds. Arktyki

W stolicy Serbii, Belgradzie, odbyła się prawosławna procesja “w obronie tradycyjnych wartości”. Prócz ikon przedstawiających Matkę Bożą można było ujrzeć znacznie większy plakat z wizerunkiem prezydenta Rosji Włodzimierza Putina.

Tymczasem Rosjanie zdewastowali co najmniej 127 budynków należących do “Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego” i 19 niezależnych religijnych budynków prawosławnych (autokefalicznych). Rosyjski czołg ostrzelał grekokatolicki budynek Caritasu we wschodnioukraińskim porcie Mariupol, zabijając siedem osób.

Wzajemna sympatia

Od samego początku – aż do tej pory – Serbia pozostaje jednym z krajów Europy, który otwarcie nie potępił rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rosjanie odwzajemniają sympatię. Na nagraniu z protestu samochodowego w Federacji Rosyjskiej można ujrzeć flagi Serbii.

Siła propagandy jest duża – niektórzy wciąż uważają Putina za obrońcę konserwatyzmu przed “zgniłym zachodem”. W 1997 roku Aleksander Dugin jako “katechona” określał Rosję, mającą być “Trzecim Rzymem”, “Świętą Rusią” i “geopolityczną arką”. Tymczasem jest to zagłębie dzieciobójstwa i HIV-u.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

ShareInfo, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY