Już wkrótce prezydent odwiedzi Afrykę. Chodzi o gaz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Andrzej Duda / Fot. PAP/Rafał Guz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Odwiedzę szereg krajów afrykańskich, m.in. także i Senegal. I będziemy właśnie na temat dostaw w przyszłości gazu do Polski rozmawiali - zapowiedział Duda.

Jak wspominaliśmy już, prezydent Andrzej Duda zamierza odbyć podróż do Afryki. W wywiadzie dla Radia Zet zapowiedział:

Odwiedzę szereg krajów afrykańskich, m.in. także i Senegal. I będziemy właśnie na temat dostaw w przyszłości gazu do Polski rozmawiali, bo tam jest zainteresowanie eksportem gazu do Europy, w tym eksportem gazu do naszego kraju. Już tutaj wstępne rozmowy były w tej sprawie prowadzone. Ja będę tam rozmawiał na ten temat bezpośrednio.

Energetyka

Swe odwiedziny Afryki Zachodniej polityk rozpocznie 5 września. Wizyty będą dotyczyć Nigerii, Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Senegalu. Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot powiedział, że jednym z tematów rozmów ma być

zapewnienie dostaw surowców energetycznych do naszego kraju. Rozmowy będą również dotyczyły grożącego w tamtej części świata kryzysu humanitarnego i żywnościowego, którego przyczyną jest agresja Rosji na Ukrainę.

Andrzej Duda i Senegal

Prawie sześć lat temu w Warszawie odbyło się Polsko-Senegalskie Forum Gospodarcze. Wówczas Andrzej Duda mówił, że ten kraj jest jednym z najpoważniejszych partnerów Polski w Afryce, i stanowi “bramę dla Polski do Afryki Zachodniej”.

Senegal należy traktować jako drzwi do Afryki Zachodniej; to kraj stabilny o ugruntowanej demokracji.

Wspomniał wtedy o polskich inwestycjach w tamtym regionie, m.in. Grupa Azoty prowadziła tam wydobycie fosforytów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY