Zmiany w akcyzie na e-papierosy. Rząd chce “zamknąć furtki”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Opublikowano projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw. Niezapowiedziana wcześniej nowelizacja ma według rządzących uszczelnić akcyzę.

Zobacz także: Angela Merkel z Pokojową Nagrodą UNESCO

Obecne przepisy są omijane w taki sposób, że np. roztwory do e-papierosów sprzedawane są jako wkłady do kominków czy odświeżacze powietrza. Rząd chce ukrócić takie praktyki. W związku z tym przedstawiona nowelizacja zakłada m.in. zmiany dotyczące definicji płynu do e-papierosów i wyrobów nowatorskich. 

Jedną ze zmian ma być wprowadzenie do art. 2 pkt 35 ustawy zapisów, że  “roztwór uważa się za przeznaczony do wykorzystania w papierosach elektronicznych, gdy jest używany albo ze względu na jego zasadniczy charakter, skład i właściwości fizykochemiczne może być użyty w papierosach elektronicznych, w szczególności, gdy jest oferowany do sprzedaży lub sprzedawany w specjalistycznych sklepach bądź punktach sprzedaży z wyrobami tytoniowymi, płynami do papierosów elektronicznych, wyrobami nowatorskimi i ich substytutami oraz urządzeniami i akcesoriami do używania tych wyrobów akcyzowych, a także w sieci internet”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Business Insider

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY