Angela Merkel z Pokojową Nagrodą UNESCO

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Angela Merkel

Angela Merkel / Fot. Wikimedia Commons

Była kanclerz Niemiec otrzymała pokojową nagrodę UNESCO za przyjęcie 1,2 mln imigrantów do Niemiec.

Jury przyznające Pokojową Nagrodę UNESCO nazwało kontrowersyjną decyzję byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel o zezwoleniu na wjazd do Niemiec 500 000 migrantów z Syrii, Iraku, Afganistanu i Erytrei “aktem odwagi”. Nagrodę otrzymała za swoją działalność i wysiłki w czasie kryzysu z 2015 roku, kiedy Niemcy jednostronnie zdecydowały się otworzyć swoje granice dla migrantów próbujących nielegalnie przekroczyć europejskie granice krajów takich jak Węgry.

W tym czasie Niemcy przyjęły łącznie 1,2 miliona przybyszów. Zwiększona przestępczość, gwałty, terroryzm i napięcia w społeczeństwie to owoce tej decyzji.

Polityka “drzwi otwartych na oścież”

Sama Merkel przyznała, że ​​Europie nie udało się stworzyć spójnej polityki azylowej i migracyjnej Nie podała, ilu migrantów faktycznie trafiło do pracy w Niemczech, a ilu było zaangażowanych w działalność przestępczą i terrorystyczną; jednak statystyki pokazują, że obcokrajowcy są znacznie nadreprezentowani w danych dotyczących przestępczości w Niemczech. Popełniają 39 procent wszystkich morderstw. Dane pokazują również, że 900 000 migrantów, którzy przybyli w latach 2015/16 nadal korzysta ze świadczeń socjalnych w Niemczech, a 670 000 z 1,2 miliona jest bezrobotnych lub szuka pracy.

Nagroda przyznana Merkel jest coroczna, wręcza się ją od 33 lat. Wcześniej dano ją byłemu prezydentowi USA Jimmy’emu Carterowi, Nelsonowi Mandeli i prezydentowi Republiki Południowej Afryki Frederikowi Willemowi de Klerk.

Angela Merkel odegrała kluczową rolę w uzależnieniu Niemiec od rosyjskiego gazu i udobruchaniu Putina podczas jego agresji na Ukrainę w 2014 roku. Zapytana o swoją politykę po rosyjskiej inwazji, Merkel powiedziała, że ​​uważa, że ​​jej polityka wobec Rosji była słuszna.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY