Kalendarium Patriotyczne Mediów Narodowych od 29 sierpnia do 4 września: demonstracje, pikiety, spotkania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Pixabay

Wraz z końcem wakacji wróci większa liczba spotkań edukacyjnych o historii Polski. Bez znajomości historii nie da się zachować tożsamości. Naród pozbawiony swoich korzeni jest narodem bez przyszłości. Lewica i pseudo liberałowie od dekad starają się niszczyć polską tożsamość i nasz naród pozbawiają Polaków elementarnej wiedzy historycznej.

Zobacz także: 76 lata podlegli Rosjanom komuniści zamordowali 17-letnią Danutę Siedzikównę “Inkę”

29 sierpnia – poniedziałek

Uroczystości 42. rocznicy Sierpnia ’80
18.00 Elbląg, Katedra św. Mikołaja w Elblągu, ul. Mostowa 18, uroczysta Msza święta. Po Mszy świętej nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 w Elblągu (ul. Mączna 3).

30 sierpnia – wtorek

Uroczystości 42. rocznicy Sierpnia ’80
16.00 Gdynia, rondo Ofiar Grudnia 1970. Złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Grudnia ’70

31 sierpnia – środa

Uroczystości 42. rocznicy Sierpnia ’80
10.00 Gdańsk, ul. Zamknięta 18. Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej gdańskich portowców
16.00 Plac Solidarności w Gdańsku. Złożenie kwiatów koło Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej
17.00 Bazylika św. Brygidy w Gdańsku, ul. Profesorska 17. Uroczysta Msza święta

Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej gdańskich portowców, która odbędzie się 31 sierpnia br. o godz. 10.00 w Gdańsku przy ul. Zamkniętej 18 (budynek Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.). Tablica upamiętnia walkę o godność, patriotyzm, wiarę i zaangażowanie gdańskich portowców w walkę z komunistycznym reżimem w latach 1946, 1970, 1980–1989. Podane daty odnoszą się do historycznych momentów, ważnych w dziejach regionu i Polski: strajku dokerów w Nowym Porcie, Grudnia ’70, Sierpnia ’80, internowania działaczy portowej „Solidarności” w stanie wojennym i ich dalszą walkę w podziemiu, strajków u schyłku istnienia Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

1 września – czwartek

Roty Marszu Niepodległości zapraszają w 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej na pikietę przed ambasadą Niemiec w Warszawie, podczas której będziemy domagać się od rządu Republiki Federalnej Niemiec podstawowej uczciwości i wypłaty reparacji wojennych dla Polski. Warszawa, Jazdów 12/2

1 września 2022 r. o godz. 16.00 w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN w Katowicach im. Henryka Sławika (ul. św. Jana 10) odbędzie się wykład dr. hab. Bogdana Musiała, od 2021 r. dyrektora Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego pt. „Geneza II wojny światowej“.

Oddział IPN w Krakowie i wojewoda małopolski zapraszają na uroczystości upamiętniające 83. rocznicę niemieckiej agresji na Polskę.
9.00 – msza święta w katedrze wawelskiej
10.30 – uroczystości na cmentarzu Rakowickim przy Pomniku Żołnierzy Września i Armii „Kraków”

2 września – piątek

Dyskusja wokół książki Mateusza Kubickiego „Germanizacja nazw miejscowości w Okręgu Rzeszy Gdańsk-Prusy Zachodnie 1939–1945. Wybór źródeł” – Hotel Hampton by Hilton Gdańsk (ul. Lektykarska 4), 2 września 2022 r., godz. 17.30

3 września – sobota

3 września 2022 r. w Mielcu odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych – największego w Polsce monumentu upamiętniającego bohaterów podziemia antykomunistycznego.
11:00 – Msza święta koncelebrowana w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, ul. ks. H. Arczewskiego 1
Przemarsz z Orkiestrą Wojska Polskiego oraz Wojskową Asystą Honorową pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych
12:30 – Rozpoczęcie uroczystości przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych – Park Leśny „Góra Cyranowska” przy al. Niepodległości (hymn państwowy, przemówienia i podziękowania, wręczenia statuetek pamiątkowych, Apel Poległych, Salwa Honorowa, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy pomniku)
15:00 – Cykl wydarzeń kulturalnych i koncertów przy pomniku
– spektakl z udziałem aktorów polskiej sceny teatralnej i filmowej m.in.: Piotr Fronczewski, Małgorzata Fus, Halina Rowicka, Danuta Stankiewicz, Jerzy Zelnik
– chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza z Mielca pod batutą Dyrektora Ryszarda Kuska,
koncerty:
– Norbert Smoła Smoliński — lider zespołu CONTRA MUNDUM
– Barbara Górczewska & Leszek Czajkowski
– Leszek Czajkowski & Paweł Piekarczyk
– Tadek Firma Solo
– Andrzej Kołakowski
– Zespół FORTECA
stoisko edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie ( sprzedaż publikacji wydanych przez IPN, gry edukacyjne, quizy z nagrodami, puzzle oraz materiały edukacyjne)

3 września 2022 r. w Jastrzębiu-Zdroju odbędą się obchody 42. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 1A. Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się pod Pomnik Porozumienia Jastrzębskiego (pl. im. Tadeusza Jedynaka), gdzie odbędą się główne obchody. W wydarzeniu weźmie udział delegacja Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Ostatnim punktem obchodów będzie piknik rodzinny, zorganizowany z okazji 42. rocznicy powstania śląsko-dąbrowskiej „Solidarności“, który rozpocznie się o godz. 14.30 w Katowickim Parku Leśnym (Dolina Trzech Stawów).

4 września – niedziela

15.00 Cmentarz w Karolewie (pow. sępoleński). Uroczystości z okazji 83 rocznicy wybuchy wojny światowej i utworzenia obozu dla ludności cywilnej.

O zbliżających się wydarzeniach proszę informować Jana Bodakowskiego np. za pośrednictwem Facebooka

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY