YouTube usunął część zasad dot. “covidowej cenzury”. Co można publikować i nie dostać bana?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

YouTube

YouTube usunął część swoich zasad dotyczących "covidowej cenzury". Przedstawiamy listę.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy YouTube usunął lub zmienił wiele swoich zasad “covidowej cenzury”. Oznacza to, że użytkownicy mogą teraz kwestionować, czy szczepienia przeciw COVID-19 zmniejszają ryzyko zarażenia się lub rozprzestrzeniania koronawirusów, kwestionować skuteczność masek i dystansu społecznego. Tak samo z objawami i nasileniem zaraźliwości.

Wszystkie zakazy dotyczące oświadczeń dotyczących masek, dystansu społecznego i samoizolacji zostały usunięte z zasad YouTube w kwestii “dezinformacji medycznych dotyczących COVID-19”. Dodatkowo, jeden zakaz dotyczący oświadczeń o szczepieniach został usunięty z polityki, a kilka przepisów zostało zmienionych.

Lista

Wcześniej YouTube banował twierdzenia, że:

  • „Wirus już nie istnieje lub pandemia się skończyła”.
  • „Szczepionki COVID-19 nie są skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się COVID-19”.
  • „Noszenie maski jest niebezpieczne lub powoduje negatywne skutki dla zdrowia fizycznego”.
  • „Maski nie odgrywają roli w transmisji”.
  • „Noszenie maski powoduje spadek poziomu tlenu do niebezpiecznego poziomu”.
  • „Maski powodują raka płuc lub uszkodzenie mózgu”.
  • „Noszenie maski daje COVID-19”.

Ponadto banował treści, które kwestionują skuteczność wytycznych lokalnych organów ds. zdrowia lub WHO [Światowej Organizacji Zdrowia] dotyczących dystansu fizycznego lub środków samoizolacji w celu “ograniczenia transmisji COVID-19”, a także filmy twierdzące, że dystans społeczny i samoizolacja nie są skuteczne w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusów.

Wszystkie zasady zakazujące tych konkretnych twierdzeń zostały usunięte.

Zmiany

Poprzedni zakaz “twierdzeń, że szczepionki COVID-19 nie zmniejszają ryzyka zarażenia się COVID-19” został zmieniony na zakaz “twierdzeń, że szczepionki przeciw COVID-19 nie zmniejszają ryzyka poważnej choroby lub śmierci”.

Poprzedni zakaz “twierdzeń, że objawy, śmiertelność lub zaraźliwość COVID-19 są mniej dotkliwe lub równie dotkliwe jak przeziębienie lub grypa sezonowa” został zmieniony na “twierdzenia, że ​​śmiertelność COVID-19 jest równy lub mniejszy niż w przypadku zwykłego przeziębienia lub sezonowej grypy”.

YouTube wprowadził te zmiany między 4 kwietnia a 18 maja 2022 roku. Przed wprowadzeniem tych zmian YouTube usunął ponad milion filmów, które nie spełniały wymogów. Wiele znanych osób w tym senator Rand Paul i kongresman Thomas Massie, zostało ocenzurowanych po zakwestionowaniu skuteczności masek lub zastrzyków.

Usunięte filmy nie zostały przywrócone.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim the net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY