Wielu Ukraińców pracujących w Polsce regularnie wspiera swoje rodziny na Ukrainie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. YouTube

Ankieta została przeprowadzona od 1 do 15 sierpnia i objęła 1550 Ukraińców.
  • Ukraińcy za granicą pracują i wspierają swoje rodziny w ojczyźnie – wynika z danych agencji pracy Gremi Personal.
  • 35,4 proc. z nich wysyła ponoć ponad połowę swoich dochodów.
  • Wyniki te pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród Ukraińców zatrudnionych przez agencję od początku rosyjskiej inwazji.
  • Zobacz też: 25 sierpnia – Dzień polskiej żywności

Około trzech czwartych Ukraińców pracujących w Polsce regularnie przekazuje pieniądze rodzinie na Ukrainie, pisze portal wgospodarce.pl. 35,4 proc. z nich wysyła ponoć ponad połowę swoich dochodów, a 39,1 proc. mniej niż połowę.

Jak podaje agencja pracy Gremi Personal, blisko 10,9 proc. osób, których dotyczy ankieta, nie wysyła żadnych pieniędzy, a 14,6 proc. przeniosło się do Polski z rodzinami, co oznacza, że ​​dla tej grupy zniknęła potrzeba przekazów pieniężnych. Wyniki te pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród Ukraińców zatrudnionych przez agencję od początku rosyjskiej inwazji.

Transfery

Gremi Personal powołała się również na statystyki Narodowego Banku Ukrainy, według których w pierwszej połowie 2022 r. na Ukrainę napłynęło prawie 6,5 mld USD prywatnych przekazów pieniężnych, czyli o 6,2 proc. mniej niż w pierwszym półroczu 2021 r. W komunikacie prasowym można przeczytać:

Przelewy znacznie się zmniejszyły w pierwszych czterech miesiącach tego roku, oprócz dużego odpływu waluty z Ukrainy z powodu szybkiego wzrostu liczby uchodźców wojennych. Jednak w czerwcu prywatne transfery wyniosły 1,23 mld USD, czyli o 1,2 proc. więcej niż w czerwcu 2021 r.

W komunikacie zauważono również, że według Narodowego Banku Ukrainy liczba transferów finansowych na Ukrainę w 2021 r. wzrosła o 25,4 proc. w porównaniu z 2020 r. do 15 026 mld USD. W bieżącym roku transfery wyniosły do ​​tej pory 12,6 mld USD.

Dochody Ukraińców spadły o ponad jedną trzecią z powodu deprecjacji ukraińskiej waluty, hrywny, i ogólnej sytuacji gospodarczej. Anna Dzhobolda z Gremi Personal mówi:

W tej chwili niezdolność mężczyzn do przekroczenia granicy w celu zarobku skłania kobiety do wyjazdów do krajów europejskich i finansowego wspierania rodzin na Ukrainie.

Ankieta została przeprowadzona od 1 do 15 sierpnia i objęła 1550 Ukraińców.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W gospodarce

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY