25 sierpnia – Dzień polskiej żywności

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Patriotyzm konsumencki

Patriotyzm konsumencki / Fot. Twitter

Celem Dnia polskiej żywności jest przypomnienie, że oferta rodzimych producentów żywności jest bogata i ciekawa.
  • 25 sierpnia przypada Dzień polskiej żywności.
  • Sierpień to wszak czas zbiorów, a na straganach i półkach sklepowych pojawia się dużo świeżych polskich warzyw i owoców.
  • To również miesiąc dożynek.
  • Zobacz też: O. Rydzyk: Unia Europejska jest wyraźnie bezbożna

25 sierpnia przypada Dzień polskiej żywności. Data nie jest przypadkowa, pod koniec sierpnia bowiem stragany i sklepowe półki są pełne polskich świeżych warzyw i owoców, a rolnicy świętują dożynki i cieszą się zbiorami.

Celem Dnia polskiej żywności jest przypomnienie, że oferta rodzimych producentów żywności jest bogata i ciekawa. Wydarzenie nie promuje jednego produktu, ale całą branżę.

Mateusz Janik z Młodzieży Wszechpolskiej z tej okazji napisał:

W Dniu polskiej żywności warto przygotować sobie posiłek przygotowany tylko z rodzimych składników, poeksperymentować w kuchni, zaszaleć i przypomnieć sobie smaki dzieciństwa.

Patriotyzm konsumencki

Jak dalej pisze, inicjatorami nietypowego “święta” są twórcy Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego “Doceń polskie“. Przedsięwzięcie to ma na celu propagowanie rodzimych artykułów spożywczych i ich wytwórców.

Istnieją w Polsce podobne inicjatywy, jak np. strona internetowa Kupuję Polskie Produkty, czy też “Kupuj Polskie“, inicjatywa promująca patriotyzm konsumencki, wspierająca polskie przedsiębiorstwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Kupuj Polskie

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY