La Repubblica: “Do dowództwa NATO przeniknęła rosyjska agentka”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
NATO

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wykluczył przed rozpoczęciem nadzwyczajnego szczytu przywódców państw Sojuszu wysłanie na Ukrainę żołnierzy i samolotów. / fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 - dodać opis

„Rosyjska agentka w NATO we Włoszech” – takim tytułem rzymski dziennik „La Repubblica” opatrzył w piątek artykuł na temat szpiegowskiej operacji Moskwy. Jak zaznacza gazeta, „agentka wywiadu wojskowego krążyła przez 10 lat między Rzymem a Neapolem, przenikając do dowództwa atlantyckiego oraz amerykańskiego” i weszła w relacje z dziesiątkami oficerów.
  • Włoski dziennik “La Repubblica” poinformowała o rosyjskiej agentce Oldze Kołobowej, która przez 10 lat przenikała struktury Sojuszu Północnoatlantyckiego.
  • Do Włoch wjechała z rosyjskim paszportem, choć jest córką Niemca urodzoną w Peru.
  • Nie wiadomo, jakie informacje wyniosła kobieta oraz czy zdołała włamać się do urządzeń swoich przyjaciół.
  • Zobacz także: Powoli mija druga kadencja PiS. Expose Morawieckiego pod lupą

Włoski dziennik “La Repubblica” poinformowała, że w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego wykryto rosyjską agentkę Olgę Kołobową. Według gazety, przez 10 lat przenikała struktury NATO znajdujące się we Włoszech.

Uroczysta kolacja w kwaterze głównej NATO w Neapolu zgromadziła przy stołach wszystkich najważniejszych oficerów w towarzystwie małżonek oraz szacownych gości. Na początku dowódca poprosił o ciszę i zawołał: Wznieśmy toast za Sojusz Atlantycki

– podaje gazeta.

Nie mógł sobie wyobrazić, że razem z nim kieliszek wzniosła agentka rosyjskich służb specjalnych, młoda uśmiechnięta kobieta w wieczorowej sukni: protagonistka najbardziej spektakularnej operacji szpiegowskiej, przeprowadzonej przez Moskwę w naszym kraju

– opisuje “La Repubblica”.

Artykuł jest rezultatem trwającego 10 miesięcy śledztwa rzymskiej gazety, a także portalu śledczego Bellingcat, “Der Spiegel” i “Insider”.

Czytaj więcej: 112. rocznica urodzin Matki Teresy. “Każde jej urodziny to święto”

Po cichu weszła w szeregi dowództwa

Grupa dziennikarzy zrekonstruowała tajną misję 30-latki, urodzonej w Peru córki Niemca. Jak ustalili dziennikarze śledczy, kobieta zdołała przeniknąć do personelu bazy NATO i VI floty Stanów Zjednoczonych.

Do Włoch wjechała z rosyjskim paszportem, który należy do tej samej serii specjalnej wykorzystywanej przez GRU, czyli wywiad wojskowy na rozkazach Kremla

– czytamy.

Dziennikarze nie zdołali ustalić, jakie informacje zebrała agentka i czy udało jej się zainfekować wirusem informatycznym telefony i komputery swoich przyjaciół.

Według reporterów śledczych pewne jest natomiast to, że kobieta nawiązała kontakt z ważnymi osobistościami z NATO i amerykańskiej Marynarki Wojennej.

Żaden rosyjski agent nie zdołał do tej pory spenetrować tak głęboko kierownictwo Sojuszu Północnoatlantyckiego

– zauważyła włoska gazeta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY