112. rocznica urodzin Matki Teresy. “Każde jej urodziny to święto”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zakonnice wychodzą po masowej modlitwie w Mother House w 112. rocznicę urodzin Matki Teresy w Kalkucie, Indie 26 sierpnia 2022 r.

Zakonnice wychodzą po masowej modlitwie w Mother House w 112. rocznicę urodzin Matki Teresy w Kalkucie, Indie 26 sierpnia 2022 r. / Fot. PAP/EPA/PIYAL ADHIKARY. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

To jest świętowanie wielkiej osoby, a każde jej urodziny to święto dla życia wszystkich - powiedział arcybiskup Thomas D'Souza.

Misjonarki Miłości, siostry ze zgromadzenia posługującego w Kalkucie, ofiarowały modlitwy ku pamięci swojej założycielki Matki Teresy w piątek w jej 112. rocznicę urodzin. Siostry należące do Domu Matki śpiewały hymny i modliły się na pamiątkę świętej przy jej grobie.

Arcybiskup Thomas D’Souza powiedział:

To jest świętowanie wielkiej osoby, a każde jej urodziny to święto dla życia wszystkich. Jest to dar życia, a to życie jest nam dane, abyśmy mogli darzyć innych.

Duszpasterz przypomniał piękne słowa Ojca Świętego:

Papież Franciszek powiedział, że rzeki nie piją własnej wody, drzewa nie jedzą własnych owoców, słońce nie świeci samo na siebie, a kwiaty nie rozsiewają dla siebie zapachu.

Matka Teresa

Urodzona w rodzinie etnicznych Albańczyków w Skopje w 1910 roku Teresa opuściła swój dom w wieku 18 lat, a później dołączyła do “Sióstr Loreto” w irlandzkim Rathfarnham. Matka Teresa, której nazwisko brzmiało Agnes Gonxha Bojaxhiu, przeniosła się do Indii pod koniec lat dwudziestych i przez 15 długich lat uczyła historii i geografii w szkole średniej w Kalkucie.

W 1948 r. Teresa przyjęła styl życia w slumsach, aby pomóc biednym i potrzebującym w Kalkucie. W 1950 roku położyła kamień węgielny pod rzymsko-katolickie zgromadzenie zakonne, które obecnie jest powszechnie znane jako Misjonarki Miłości.

Matka Teresa z Kalkuty została beatyfikowana przez Jana Pawła II 19 października 2003 roku. 4 września 2016 roku, podczas uroczystej Mszy świętej na placu Świętego Piotra w Watykanie, Matka Teresa została ogłoszona przez papieża Franciszka świętą Kościoła.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Print, Wikipedia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY