Duda w Kijowie. Ma rozmawiać z Zełenskim m.in. o zakazie podróżowania dla Rosjan

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Duda w Kijowie

Prezydent Duda w Kijowie / Fot. Twitter

Prezydentowi zależy na zdecydowanych krokach restrykcyjnych, które byłyby wymierzone w Federację Rosyjską - powiedział Paweł Szrot.

Na zaproszenie prezydenta Zełenskiego do Ukrainy przybył Andrzej Duda. Kancelaria prezydenta III RP nie poinformowała o programie, miejscu i czasie trwania wizyty polskiego przywódcy na wschodzie, uzasadniając to względami bezpieczeństwa.

Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta, poinformował:

Jego wizyta obejmuje spotkanie z panem prezydentem, rozmowy na temat wsparcia Ukrainy w sensie militarnym – dostaw sprzętu, potrzebnego temu krajowi do obrony przed agresją rosyjską, a także w sensie gospodarczym, humanitarnym i politycznym.

Dodał, że prezydent Polski pojechał na Ukrainę, by rozmawiać o tym, jakiej pomocy jeszcze Polska może udzielić i jak może przekonać inne kraje do udzielenia podobnego wsparcia.

Wizy dla Rosjan

Prezydenci Polski i Ukrainy mają rozmawiać w Kijowie także o pomyśle zakazu podróżowania po krajach należących do Unii Europejskiej dla Rosjan. Zełenski jest zwolennikiem tego pomysłu.

Prezydentowi zależy na zdecydowanych krokach restrykcyjnych, które byłyby wymierzone w Federację Rosyjską, które by również pozwoliły zrozumieć obywatelom, jak poważnej agresji dopuścił się ten kraj.

“Platforma Krymska”

Dokładnie rok temu, 23 sierpnia, miały miejsce obrady tzw. Platformy Krymskiej.

Ta platforma – przypominam – dotyczy formatu, w którym demokratyczne kraje świata popierają Ukrainę w zachowaniu jej integralności terytorialnej i uznanych przez społeczność międzynarodową granic.

Tymczasem jutro, 24 sierpnia, obchodzony jest Dzień Niepodległości Ukrainy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rmf24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY