Szokujące informacje ws. węgla. “Trzeba ludziom powiedzieć, że go zabraknie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Przewodniczący Sierpień 80 Bogusław Ziętek podkreślił w rozmowie z "wnp.pl", że węgla po 900 zł za tonę nie będzie. Zaalarmował również ws. zapasów węgla, którego jego zdaniem zabraknie. Według jego szacunków w tym roku osiągniemy deficyt w postaci 4 mln ton węgla dla odbiorców indywidualnych.
  • Szef związku zawodowego Sierpień 80 Bogusław Ziętek powiedział w rozmowie z “wnp.pl”, że nie będzie tony węgla za 900 zł.
  • Podkreślił, że rząd powinien ten fakt bardzo mocno zaakcentować.
  • Według jego przybliżonych obliczeń, Polsce w okresie zimowym może zabraknąć przynajmniej 4 mln ton dla odbiorców indywidualnych.
  • To oznacza ogromne problemy z ocieplaniem gospodarstw domowych, szczególnie przy mroźnej zimie.
  • Zobacz także: Ziobro o KPO: “Oczekujemy, że premier przedstawi plan B”

Zabraknie w tym roku około czterech milionów ton węgla dla odbiorców indywidualnych i komunalnych. Musimy się przyzwyczaić, że węgla po 900 zł za tonę nie kupimy, bo go po prostu nie ma

– powiedział przewodniczący związku zawodowego Sierpień 80.

Trzeba to ludziom powiedzieć, a nie kłamać, że będzie jakiś dodatkowy węgiel

– zaapelował Bogusław Ziętek.

Ziętek uważa, że to, co robił do tej pory rząd w kwestii węgla to nie jest rozwiązywanie problemów, z którymi mamy do czynienia, tylko tworzenie kolejnych problemów, które będą jeszcze komplikować sytuację. Twierdzi też, że Polska nie kupuje prawie wcale węgla, którego na pewno na rynku zabraknie.

Czytaj więcej: Dodatek węglowy 2022 – dla kogo? Jak wypełnić wniosek? Kiedy wypłata?

Zabraknie 4 mln ton węgla

Szef związku zawodowego Sierpień 80 alarmuje, że w tym roku zabraknie przynajmniej 4 mln ton węgla dla odbiorców indywidualnych, czyli m.in. dla gospodarstw domowych.

W Polsce jest około 3 mln 800 tysięcy gospodarstw indywidualnych, które będą potrzebowały węgla opałowego. Licząc na okrągło, to jest jakieś 12 mln ton zapotrzebowania. Zabraknie w tym roku około 4 mln ton węgla dla odbiorców indywidualnych i komunalnych 

– wytłumaczył związkowiec w rozmowie z portalem “wnp.pl”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

buisnessinsider.com.pl, wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY