Polska: Dziękczynne Procesje Różańcowe przeszły ulicami wielu miast

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. rozanieczazyciem.pl

Dziękujemy Matce Bożej Łaskawej za Cud nad Wisłą podczas Bitwy Warszawskiej 1920 r. - widniał napis na plakacie zapowiadającym wydarzenie.
  • W przeddzień Wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Królowej przez ulice wielu polskich miast przeszły Dziękczynne Procesje Różańcowe.
  • To hołd złożony naszej Królowej, a zarazem dziękczynienie za uratowanie Polski i świata przed zalewem bolszewizmu w 1920 roku.
  • Błagano także o wolność Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce i na świecie, oraz ponowiono Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Zobacz też: Zatrudnienie w Polsce jednym z najwyższych w historii

W niedzielę 21 sierpnia A.D. 2022, w kilkudziesięciu polskich miastach odbyły się Dziękczynne Procesje Różańcowe. Data nie była przypadkowa, ponieważ jest to wigilia święta Matki Bożej Królowej, a więc trwając w Oktawie święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wspominano zwycięstwo Maryi w Bitwie Warszawskiej, znane jako Cud nad Wisłą.

Dlatego podczas procesji, modląc się na Różańcu Świętym, dziękowano za zwycięstwo pod Radzyminem, błagano o wolność Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce i na świecie, oraz ponowiono Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

Przebieg

W przypadku Warszawy uczestnicy procesji wyruszyli o 14:00 z Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Kawęczyńskiej, niosąc obraz Matki Bożej Łaskawej. Godzinę wcześniej sprawowana była Msza Święta. Procesja przeszła ulicami Starej Pragi przez most Śląsko Dąbrowski na Plac Krasińskich, przed Katedrę Polową Wojska Polskiego. Również Ponowieniem Najświętszej Ofiary o 18:00 zakończono procesję.

Hołd i dziękczynienie

Uczestnicy podkreślają, że Procesje Różańcowe są hołdem złożonym Matce Bożej Królowej. Na plakacie zapowiadającym procesję widniał napis:

Dziękujemy Matce Bożej Łaskawej za Cud nad Wisłą podczas Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Organizatorami było wiele katolickich stowarzyszeń, w tym Wojownicy Maryi, Akcja Katolicka, Centrum Życia i Rodziny czy Straż Narodowa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Różaniec za życiem, TVP

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY