Zatrudnienie w Polsce jednym z najwyższych w historii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Statystyki te mogą być wynikiem pracy uchodźców z Ukrainy. Należy tu zwrócić uwagę na fakt, iż przybyły stamtąd głównie kobiety z dziećmi.

Jak donosi Radio Maryja, poziom zatrudnienia w Polsce jest obecnie jednym z najwyższych w historii. Najnowsze dane GUS wskazują, że w lipcu rok do roku zatrudnienie w Polsce w sektorze przedsiębiorstw wzrosło o 2,3 procent. Zgodnie z wyliczeniami Eurostatu w II kwartale br. w naszym kraju zatrudnionych było 16 mln 800 tys. osób.

Jak się jednak okazuje, statystyki te mogą być wynikiem pracy uchodźców wojennych z Ukrainy. Należy tu zwrócić uwagę na fakt, iż przybyły stamtąd głównie kobiety z dziećmi. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik podaje:

W tej chwili w Polsce przebywa około milion trzysta tysięcy Ukraińców, głównie kobiet i dzieci.

Przez pół miesiąca liczba zatrudnionych Ukraińców wzrosła o 40 tysięcy. Zapotrzebowanie na pracowników dotyczy zwłaszcza branży budowlanej i transportowej. Nie są to “zawody kobiece”.

Szybkie zatrudnienie dla imigrantów

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, mówi:

Dzisiaj pracuje około 380 tys. osób na polskim rynku na uproszczonych zasadach. Jest to rynek pracownika, ale przede wszystkim staramy się, aby ten rynek pracy był zrównoważony.

Tomasz Balcerowski, przedsiębiorca z Gdańska zwraca uwagę na to, że cudzoziemcy mogą zdobyć zatrudnienie całkiem szybko.

To, co kiedyś trwało czasem miesiąc czy półtora, to dzisiaj załatwia się w 2-3 dni i w następny poniedziałek  pracownik może podjąć pracę

Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy ZUS w województwie pomorskim, oznajmia:

Ponad 1600 osób prowadzi swoją działalność gospodarczą, swoją własną firmę. Pozostałe osoby pracują na innego rodzaju oskładkowanych umowach, takich jak umowa zlecenie czy umowa agencyjna.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY