Mosad: Pierwszy raz w historii kobieta szefem wywiadu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mosad

Mosad / Fot. Wikimedia Commons

Napięcia w regionie wydają się eskalować, ponieważ Izrael zintensyfikował operacje wymierzone w irańskich naukowców i wojskowych.

Dwie kobiety zostały wyznaczone do objęcia stanowisk kierowniczych w izraelskiej agencji wywiadu zagranicznego. Obie będą odpowiedzialne za pilnowanie Iranu i jego programu nuklearnego. Przekazano im nadzór nad programem nuklearnym Iranu, globalnym terroryzmem i łagodzeniem stosunków na Bliskim Wschodzie.

Nowa dyrektor

Nowa dyrektor ds. operacji wywiadowczych Mosadu przez ostatnie 20 lat pełniła różne funkcje w agencji. Ostatnio była szefową działu technologii w Mosadzie, za co otrzymała Izraelską Nagrodę Bezpieczeństwa podczas ceremonii zaledwie dwa miesiące temu.

Używam tej zaszczytnej platformy, aby wzywać kobiety do działania na rzecz realizacji ich potencjału i wpływów w systemie bezpieczeństwa, w tym w jednostkach bojowych lub technologicznych, aby odcisnąć piętno.

Staje się teraz jedną z najważniejszych postaci w agencji, której powierzono wiedzę i nadzór nad wszystkimi operacjami Mosadu.

Izrael – Iran

Napięcia w regionie wydają się eskalować, ponieważ Izrael zintensyfikował operacje wymierzone w irańskich naukowców i wojskowych. Hassan Sayyad Khodaei, starszy oficer irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, uważany za odpowiedzialnego za serię spisków przeciwko prominentnym Izraelczykom, został zabity w czerwcu przed swoim domem w Teheranie. Miesiąc później irańska policja aresztowała kilku “członków siatki szpiegowskiej”, będących ponoć powiązanymi z izraelskimi tajnymi służbami.

Cyberataki między dwoma narodami również stały się częstsze w ostatnich miesiącach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbart News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY