USA: Urząd skarbowy wydał już ponad 20 milionów na sprzęt wojskowy, broń i amunicję

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ćwiczenia urzędników podatkowych

Ćwiczenia urzędników podatkowych / Fot. IRS (przeróbka własna)

Jak informuje The National Pulse, agencja IRS wydała już 20 milionów dolarów na sprzęt wojskowy, broń i amunicję.
  • Pomiędzy rokiem podatkowym 2006 a 2019 agencja wydała 21,3 miliona dolarów na broń, amunicję i sprzęt wojskowy.
  • Zgromadziła w ten sposób 4500 sztuk broni i pięć milionów sztuk amunicji.
  • Oprócz broni krótkiej IRS zakupił również takie przedmioty, jak broń długa, amunicja do strzelb, celowniki noktowizyjne, tarcze balistyczne i kilka rodzajów kamizelek kuloodpornych.
  • Zobacz też: Czy porzucenie Mali przez Francję jest jak opuszczenie Afganistanu przez USA?

Niedawno donosiliśmy o ćwiczeniach dla pracowników amerykańskiego urzędu podatkowego. W ramach szkolenia symulowano zbrojny szturm na podmiejski dom i trenowano strzelanie do celu z broni długiej. Jak informuje The National Pulse, agencja IRS wydała już 20 milionów dolarów na sprzęt wojskowy, broń i amunicję.

Pomiędzy rokiem podatkowym 2006 a 2019 agencja wydała 21,3 miliona dolarów na broń, amunicję i sprzęt wojskowy, gromadząc 4500 sztuk broni i pięć milionów sztuk amunicji. Rządowa grupa nadzorcza Open The Books przeprowadziła analizę wyszczególniającą przedmioty zakupione przez IRS w latach podatkowych 2015 i 2019.

Militarny sprzęt

Z łącznej kwoty wydanych 8,7 miliona dolarów 4,5 miliona dolarów przeznaczono na broń i amunicję, a 4,2 miliona na sprzęt bojowy. W swoim raporcie o militaryzacji agencji Open The Books pisze:

Na dzień 1 stycznia 2019 r. IRS posiadał 4600 broni i zgromadził 5 milionów sztuk amunicji. Obejmowało to 621 strzelb, 539 długolufowych karabinów [i] 15 pistoletów maszynowych.

Oprócz broni krótkiej IRS zakupił również takie przedmioty, jak broń długa, amunicja do strzelb, celowniki noktowizyjne, tarcze balistyczne i kilka rodzajów kamizelek kuloodpornych, za pieniądze przekazane przez podatników. Nie wiadomo, czy zwiększenie budżetu IRS przez prezydenta Bidena spowoduje, że agencja pozyska więcej militarnego sprzętu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The National Pulse

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY