Wiadomo, ile gazu PGNiG ściągnie z Norwegii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Baltic Pipe

Podmorski gazociąg Baltic Pipe / Fot. PAP/ John Randeris. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wiceszef PGNiG oznajmił, że w czwartym kwartale tego roku przedsiębiorstwo ma zamiar dostarczyć do ojczyzny ok. 800 mln m³ gazu.
  • Na konferencji PGNiG padły odpowiedzi na pytania odnośnie Baltic Pipe i zakontraktowanej przepustowości gazociągu do końca tego roku.
  • W czwartym kwartale tego roku (tj. od października do grudnia), przedsiębiorstwo ma zamiar dostarczyć do kraju ojczystego ok. 800 mln m³ gazu.
  • Wolumen ten odpowiada ok 30-38% pełnej przepustowości.
  • Zobacz też: Warszawa: 81-letnia emerytka przemycała ponad 5 kg heroiny

Wczoraj (18 sierpnia) odbyła się konferencja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa podsumowująca pierwsze półrocze 2022 r. Padły na niej pytania odnośnie do Baltic Pipe i zakontraktowanej przepustowości gazociągu do końca tego roku.

Wiceszef PGNiG Przemysław Wacławski oznajmił, że w czwartym kwartale tego roku (tj. od października do grudnia), przedsiębiorstwo ma zamiar dostarczyć do kraju ojczystego ok. 800 mln m³ gazu. Wolumen ten odpowiada ok 30-38% pełnej przepustowości.

Wacławski powiedział też, że spółka nieustannie prowadzi negocjacje w sprawie warunków umowy z dostawcami gazu z norweskiego Szelfu Kontynentalnego.

Nie wiemy, ile w przyszłym roku

Nie padły natomiast podczas konferencji słowa o tym, jaki wolumen gazu został zakontraktowany na przyszły rok.

Jesteśmy obecnie w trakcie zaawansowanych rozmów z co najmniej kilkoma podmiotami na Szelfie, i to nie jest odpowiedni moment by te informacje podawać.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Energetyka24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY