Warszawa: 81-letnia emerytka przemycała ponad 5 kg heroiny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Lotnisko Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina w Warszawie / Fot. Wikimedia Commons

Na lotnisku Chopina w Warszawie doszło do zatrzymania 81-letniej Dunki, która próbowała dokonać przemytu ponad pięciu kilogramów heroiny.

Na lotnisku Chopina w Warszawie doszło do zatrzymania 81-letniej Dunki, która próbowała dokonać przemytu ponad pięciu kilogramów heroiny. Narkotyki o czarnorynkowej wartości ok. 2,4 mln zł schowała w drugim, sekretnym dnie walizki.

Rzeczniczka prasowa Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Anita Wielanek, przekazała:

Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 4 pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina.

Podróż z krajów afrykańskich

Kobietę zatrzymali pracownicy Służby Celno-Skarbowej. Podejrzliwość obudziło w nich zachowanie emerytki, która przejawiała stres. Podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady, co także przyczyniło się do podejrzeń ze strony funkcjonariuszy.

Za przemyt takiej ilości narkotyku grozi kara więzienia od 3 do 15 lat. Nie wiemy, czy zatrzymana działała na własną rękę, czy też należy do zorganizowanej grupy przestępczej. Sprawę bada Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY