Premier Finlandii tłumaczy się po imprezie. Zrobiła test na obecność narkotyków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Finlandii tłumaczy się z imprezy

Premier Finlandii Sanna Marin / Fot. PAP/EPA/Kimmo Brandt. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier Finlandii Sanna Marin poinformowała, że poddała się testowi na obecność narkotyków. Jest to reakcja po wycieku nagrań z imprezy z jej udziałem.
  • Po ostatnim wycieku kompromitujących nagrań z imprezy z udziałem premier Finlandii, ta postanowiła przeprowadzić test na obecność narkotyków.
  • Sanna Marin deklaruje, że nie spożywała ich podczas imprezy, ani nigdy przedtem.
  • Przyznała się natomiast, że podczas zabawy nie stroniła od alkoholu.
  • W przeszłości zachodni przywódcy niejednokrotnie brali udział w imprezach, nawet podczas epidemii koronawirusa.
  • Między innymi dlatego, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poddał się do dymisji.
  • Zobacz także: Wielki powrót Miedwiediewa? “Putin wkrótce przejdzie na emeryturę”

W piątek premier Finlandii Sanna Marin oznajmiła na konferencji prasowej, że wykonała test na obecność narkotyków. Poinformowała, że wyników spodziewa się w następnym tygodniu. Podkreśliła raz jeszcze, że podczas imprezy z przyjaciółmi nie robiła nic nielegalnego oraz nie brała substancji pryschoaktywnych. Zapewniła, że spożywała wyłącznie alkohol.

Wyznała również, że nie przyjmowała nielegalnych substancji w trakcie dorastania a test wykonała, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Wykonania badania domagał się od niej część rodzimych polityków oraz dziennikarzy.

Reporterzy dopytywali, czy gdyby w czasie, kiedy bawiła się na domówce, zaszła potrzeba podjęcia nagłej decyzji, byłaby w stanie wykonywać swoje obowiązki. 

Rząd jest zawsze w pełni sprawny, ale spotkania nie są zwoływane w środku nocy. Jeśli jest taka konieczność, zawsze jestem gotowa do pracy 

– zapewniła premier Finlandii Sanna Marin

Czytaj więcej: Roztańczona premier, kokaina na stole. “Gruba” impreza Sanny Marin [+WIDEO]

Zachodni przywódcy wiedzą co to zabawa

Portal Politico przy tej okazji postanowił przypomnieć ostatnie taneczne występy z udziałem zachodnich przywódców i innych europejskich polityków.

Serwis pisze między innymi o byłej brytyjskiej premier Theresie May, która podczas konwencji Partii Konserwatywnej w Birmingham swoje przemówienie zaczęła od tańca do piosenki “Dancing Queen” zespołu ABBA.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY