Internauci oburzeni szkoleniem w chińskim szpitalu [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ze szkolenia

Zdjęcie ze szkolenia / Fot. YouTube

Jak sprawić, by pacjenci zostawali dłużej? - to jeden z głównych punktów omawianych na szkoleniu w szpitalu w chińskiej prowincji Syczuan.

Ostatnio w mediach społecznościowych pojawiło się wideo z sesji szkoleniowej z zakresu marketingu w szpitalu ogólnym w chińskiej prowincji Syczuan. Treść szkolenia zaniepokoiła opinię publiczną niską etyką zawodową w chińskich placówkach medycznych.

Według doniesień incydent miał miejsce w szpitalu Luzhou Fukang w mieście Luzhou w prowincji Syczuan. Jest to szpital ogólny zatwierdzony przez chińską narodową komisję zdrowia. Na szkoleniu wewnętrznym lekarz ogłaszał plan marketingowy na drugą połowę tego roku.

Wśród wymienionych głównych punktów na ekranie widniał jeden o treści:

Jak sprawić, by pacjenci zostawali dłużej?

Zdjęcie ze szkolenia wywołało ostrą krytykę ze strony internautów. Skrytykowali oni szpital za traktowanie pacjentów jak “dojnych krów”, odwołując się do etyki lekarskiej. Stwierdzili, że narusza to główny cel pracy lekarskiej, jaką jest ratowanie umierających i leczenie chorych.

Kapitalizm po chińsku?

Chińskie media opublikowały artykuł, który mówi, że nie ma w tym nic złego. Jest to zwykła firma, która ma wewnętrzne spotkanie marketingowe, aby omówić, jak zachęcić klientów do kupowania jej usług w dłuższej perspektywie.

W odpowiedzi na krytykę szpitala stwierdził, że wyświetlane treści są rzeczywiście poprawne, ale zostały źle zrozumiane. Wyjaśnił, że podstawowym celem jest “poprawa jakości opieki medycznej”. Kłóci się to jednak z sensem zdania “Jak sprawić, by pacjenci zostawali dłużej?”. Im wyższa jakość opieki medycznej, tym krótszy pobyt w szpitalu – wynika z logiki.

W ostatnich latach w Chinach rośnie nieufność na linii lekarz-pacjent. Zdarzały się przypadki ataków na lekarzy, w tym morderstw, ze strony pacjentów lub ich krewnych. Jednocześnie w internecie często pojawia się wiele nastawionych na zysk “planów marketingowych” czy haseł placówek medycznych. Przykładowo jeden ze szpitali miał transparent z napisem

Świętuj liczbę operacji przekraczającej 1000.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY