FSB oskarża Ukraińców. “Odcięli elektrownię atomową od linii wysokiego napięcia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
FSB oskarża Ukraine o sabotaż

Elektrownia atomowa w Kursku / Fot. Twitter

​Rosyjskie służby informują o uszkodzeniu kilku linii energetycznych prowadzących do elektrowni jądrowej w Kursu. FSB oskarża o to ukraińskie grupy dywersyjne.
  • Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa oskarżyła Ukraińców o stworzenie zagrożenia.
  • Ich zdaniem w sierpniu Ukraińcy odcięli elektrownię atomową w Kursku od dostaw prądu elektrycznego.
  • Dostawy te są kluczowe w przypadku awarii oraz podtrzymywania innych wrażliwych systemów.
  • Zobacz także: Ceny węgla w sklepie PGG w górę. Nawet o 40 procent

Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała, że w sierpniu wysadzono sześć wież, których linie wysokiego napięcia prowadziły do elektrowni jądrowej w Kursku. Doprowadziło to do naruszenia procesu technologicznego działania elektrowni jądrowej.

4, 9 i 12 sierpnia 2022 r. w rejonie Kurczatowa w obwodzie kurskim ukraińskie grupy dywersyjne wysadziły sześć wież linii wysokiego napięcia, przez które elektrownia jądrowa w Kursku dostarczała energię do przemysłu, do systemów podtrzymywania życia, infrastruktury społecznej i ludności zarówno rejonu, jak i sąsiednich obwodów kraju

– czytamy w komunikacie rosyjskich służb.

Służby prowadzą śledztwo w sprawie ataku terrorystycznego. Ponadto wprowadzone większą ochronę dla kluczowych budynków w tym elektrowni jądrowych.

Czytaj więcej: MON Wielkiej Brytanii: “Wybuchy na Krymie to znaczny cios dla Rosji”

Ukraina przeprowadza sabotaże?

Rosjanie po raz kolejny oskarżają Ukraińców o przeprowadzanie sabotaży na terenie ich kraju. Wcześniej resort obrony poinformował o wybuchu w składzie amunicji pod Dżankojem na Krymie. W wyniku tego miały zostać uszkodzone linie energetyczne, kolejowe oraz niektóre budynki mieszkalne.

“Kommiersant” informował także o eksplozjach w bazie wojskowej w Gwardiejskoje na Krymie. 9 sierpnia z kolei doszło do serii eksplozji w jednostce w Nowofedoriwce, także znajdującej się na okupowanym półwyspie.

Należy przypomnieć, że od czasu rosyjskiej inwazji, w obwodzie kurskim dochodzi do incydentów m.in. pożarami rafinerii oraz innej wrażliwej infrastruktury. W maju FSB zatrzymała mieszkańca regionu, który miał przygotowywać zamachy w miejscach, gdzie przebywają ludzie. Według Rosjan, mężczyzna działał w porozumienia z ukraińskimi służbami. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY