Wojsko USA odnotowało rosyjskie samoloty w pobliżu Alaski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Nara.getarchive.net

Jednostki Dowództwa Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD) na Alasce wykryły, śledziły i zidentyfikowały rosyjskie samoloty operujące w obrębie strefy identyfikacji obrony powietrznej Alaski (ADIZ).

Zgłoszono trzeci incydent z rosyjskimi samolotami wojskowymi wlatującymi do strefy identyfikacji obrony powietrznej Alaski (ADIZ). Strefa identyfikacji obrony powietrznej to przestrzeń, w której państwo zastrzega sobie prawo identyfikowania i śledzenia samolotów zbliżających się do jego terytorium.

Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD) ogłosiło:

(Jednostki) NORAD w regionie Alaska wykryły, śledziły i zidentyfikowały rosyjskie samoloty wlatujące i operujące w obrębie ADIZ (tego amerykańskiego stanu). Maszyny nie naruszyły przestrzeni powietrznej USA ani Kanady.

ADIZ

ADIZ to międzynarodowa przestrzeń powietrzna przylegająca do Alaski, która rozciąga się w miejscach oddalonych o ponad 160 kilometrów od terytorium USA. Jak podały zagraniczne media, NORAD namierzył rosyjskie samoloty rozpoznawcze (surveillance aircraft) w trzech różnych przypadkach w okresie trzech dni.

Jeśli chodzi o ostatni przypadek, NORAD twierdzi, że rosyjski samolot obserwacyjny przeleciał w odległości 20 mil morskich od wybrzeża Alaski i pozostał w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Chociaż nie było dostrzeżonego zagrożenia, myśliwce F-22 zostały rozmieszczone w celu prowadzenia obserwacji rosyjskich samolotów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY