USA: Połowa senatorów zagłosowała przeciw faktowi, że tylko kobiety zachodzą w ciążę [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Herezja demokratyzmu na przykładzie z USA

Herezja demokratyzmu na przykładzie z USA / Fot. Twitter

Na zadanie szkolne "podaj przykład demokracji", mamy wiele gotowców. Właśnie doszedł kolejny.

Podczas uchwalenia ustawy o redukcji inflacji w Senacie, wszystkich 50 Demokratów głosowało przeciwko poprawce, która miała na celu zdefiniowanie ciąży jako stanu dotyczącego wyłącznie kobiet. Poprawka została wprowadzona przez senatora Republikanów Marco Rubio, który stwierdził:

Ponieważ tylko biologiczne kobiety mogą zajść w ciążę, zaproponowałem poprawkę ograniczającą nasze federalne programy ciążowe do biologicznych kobiet.

Demokracja w praktyce

Wyniki głosowania: wszystkich 50 Republikanów za, wszystkich 50 Demokratów przeciwko.

Marco Rubio powiedział:

Kilka minut temu spojrzałem wstecz na 5500 lat historii ludzkości, i jak dotąd każda ludzka ciąża dotyczyła biologicznej kobiety.

Warto tutaj zwrócić uwagę na samo słownictwo – co to znaczy bowiem “biologiczna kobieta”? Czy można być kobietą “niebiologiczną”?

W związku z tym jedyne, co staram się zrobić, to upewnić się, że prawo federalne jest jasne, ponieważ każda ciąża, jaka kiedykolwiek istniała, dotyczyła biologicznej kobiety, a nasze przepisy federalne odzwierciedlają dostępność programów ciążowych do jedynych osób zdolnych do zajścia w ciążę: biologicznych kobiet.

Demokratyczna senator Patty Murray odpowiedziała Rubio, stwierdzając, że

to naprawdę oburzające, że Republikanie próbują mówić o ciąży, kiedy w tym kraju teraz zmuszają kobiety do pozostania w ciąży bez względu na okoliczności, wprowadzając okrutne i ekstremalne zakazy aborcji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Summit News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY