Nalot FBI na posiadłość Trumpa. Ujawniono jakie dokumenty miał wynieść były prezydent

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Trump wyniósł z Białego Domu tajne dokumenty?

Nalot FBI na posiadłość Donalda Trumpa / Fot. PAP/EPA/Cristobal Herrera-Ulashkevich. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Agenci FBI szukali tajnych dokumentów dotyczących broni nuklearnej, kiedy federalni napadli na rezydencję byłego prezydenta Donalda Trumpa na Florydzie.
  • Według nieznanych źródeł FBI po nalocie w posiadłości Donalda Trumpa w Mar-a-Lago mieli odnaleźć istotne dokumenty m.in. w kwestii broni nuklearnej.
  • Nalot federalnych na dom byłego prezydenta zatwierdził sam prokurator generalny Stanów Zjednoczonych Merrick Garland.
  • Zdaniem byłego szefa kontrwywiadu Davida Laufmanna służby chcą bardzo szybko odzyskać ewentualne dokumenty.
  • Zobacz także: Interaktywna mapa Polski z danymi nt. Ukraińców [+FOTO]

Osoby zaznajomione ze śledztwem powiedziały The Washington Post, że poufne dokumenty były jednym z przedmiotów ściganych przez FBI podczas poniedziałkowego nalotu.

Zarówno biuro, jak i Departament Sprawiedliwości stoją w obliczu narastającej presji, aby ujawnić więcej informacji od czasu nalotu na posiadłość Trumpa Mar-a-Lago. Nieznane źródła nie podały więcej szczegółów na temat konkretnych informacji poszukiwanych podczas nalotu. Nie ujawnili też, czy dokumenty dotyczyły broni z USA, czy z innego kraju.

W czwartek wieczorem nie było również jasne, czy tajne dokumenty zostały odkryte przez agentów podczas nalotu.

Ostatnie ujawnione rewelacje pojawiły się po tym, jak prokurator generalny Merrick Garland powiedział w czwartek, że osobiście zatwierdził nakaz przeszukania, który doprowadził do bezprecedensowego nalotu na dom Trumpa.

Powiedział również, że Departament Sprawiedliwości zażąda od sędziego federalnego odpieczętowania kopii nakazu. Sędzia powiedział Departamentowi Sprawiedliwości, aby powiadomił sąd do godziny 15:00 w piątek, jeśli Trump sprzeciwi się publicznemu ujawnieniu.

Czytaj więcej: USA: Połowa senatorów zagłosowała przeciw faktowi, że tylko kobiety zachodzą w ciążę [+WIDEO]

Trump wyniósł ściśle tajne dokumenty?

Były urzędnik Departamentu Sprawiedliwości powiedział Washington Post, że ściśle tajne informacje, takie jak informacje nuklearne, sprawią, że organy ścigania będą chciały szybko odzyskać wszelkie poufne dokumenty, które mogą zaszkodzić bezpieczeństwu USA.

Jeśli to prawda, sugerowałoby to, że materiały przebywające nielegalnie w Mar-a-Lago mogły zostać sklasyfikowane na najwyższym poziomie klasyfikacji

– przekazał były szef sekcji kontrwywiadu Departamentu Sprawiedliwości David Laufmann.

Tego samego dnia Garland bronił federalnych przed bezlitosną krytyką nalotu, uzbrojony mężczyzna próbował zaatakować biuro FBI w Cincinnati, zanim uciekł.

Według doniesień podejrzany, zidentyfikowany jako Ricky Shiffer, wezwał do użycia przemocy wobec federalnych po przeszukaniu domu Trumpa. Shiffer został ostatecznie zastrzelony przez policję w czwartek godziny po próbie naruszenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nypost.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY