20. rocznica zawierzenia Bożego Miłosierdzia całemu światu. Trwają ostatnie przygotowania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kościół

Kościół / fot. pixabay.com

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przedstawiło szczegółowy program obchodów 20-lecia konsekracji bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Główne uroczystości rozpoczną się w sobotę i potrwają do środy.
  • W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach trwają prace nad jubileuszem aktu zawierzenia.
  • W tym roku obchodzona będzie 20. rocznica zawierzenia Bożego Miłosierdzia całemu światu.
  • Uroczystości odbędą się 17 sierpnia wraz ze mszą świętą zaplanowaną na godz. 18.
  • Zobacz także: Bieda, drożyzna? Polacy nadal marnują żywność, choć trochę mniej

Przygotowania do jubileuszu łagiewnickiego sanktuarium trwają już od roku. Rozważana jest treść Aktu Zawierzenia, kontynuowana była Nowenna.

Główne obchody 20. rocznicy konsekracji bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu rozpoczną się w najbliższą sobotę. Będą goście z całego świata związani z różnymi miejscami, których celem jest szerzenie orędzia miłosierdzia, m.in. w Brazylii, Australii, a nawet Burkina Faso.

Ludzie na całym świecie modlą się słowami aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i włączają się w przeżywanie tych wydarzeń 

– podkreślił ks. dr Zbigniew Bielas rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Każdy dzień nadchodzących obchodów ma przypisane hasło. Niedzieli mają towarzyszyć słowa: “Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”. Tego dnia poświęcone zostaną dzwony nadziei, z których jeden trafi na Ukrainę, a drugi do Australii. Organizatorzy mocno wzięli sobie do serca przesłanie, by rozniecać iskrę Bożej łaski, przekazywać światu ogień miłosierdzia. Nawoływał do tego św. Jan Paweł II.

Dokładnie 20 lat od konsekracji bazyliki w Łagiewnikach mija w środę 17 sierpnia. Ten dzień będzie odbywał się pod hasłem: “Przybyłem do Łagiewnik, aby konsekrować tę nową świątynię”.

Zwieńczeniem naszych uroczystości będzie Msza św. o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Na Eucharystii będą też ci, którzy byli zaangażowani w budowę sanktuarium, w rozbudowę bazyliki

– dodał.

Uroczystościom religijnym towarzyszyć będą projekcje filmów i koncerty. Będzie też możliwości zapoznania się z dziełami miłosierdzia, jakie są podejmowane w łagiewnickim sanktuarium.

Na stronie www.misericordia.eu będzie można śledzić wszystkie wydarzenia

– poinformował ks. Mateusz Wyrobkiewicz.

Uroczystości to także podziękowanie Panu Bogu za tych świętych, którzy przebywali w Łagiewnikach: za św. s. Faustynę i św. Jana Pawła II, który zobowiązał szczególnie właśnie to sanktuarium w Polsce, by niosło orędzie o miłosierdziu wszystkim i wszędzie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY