Scholz: “Będziemy ścigać zbrodnie wojenne Putina”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wołodymyr Zełenski

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / Fot. PAP/EPA/ODD ANDERSEN / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stwierdził, że Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym. Dodał, że Berlin będzie rozliczał się ze wszystkimi zbrodniami popełnionymi na Ukrainie.
  • Kanclerz Niemiec podczas letniej konferencji odpowiedział na pytania dziennikarzy.
  • Podkreślił, żę prezydent Rosji Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym, a wszystkie zbrodnie zostaną rozliczone.
  • Zaznaczył, że Kreml nie będzie dyktować warunków pokoju jako strona atakująca.
  • Kanclerz unikał również odpowiedzi na aferę podatkową ex-cum.
  • Zobacz także: Szokujące nagranie. 46-letni biznesmen padł trupem podczas konferencji [+WIDEO]

W trakcie tzw. letniej konferencji prasowej kanclerz przez blisko dwie godziny odpowiadał na pytania mediów, dotyczące przede wszystkim rosyjskiej inwazji na Ukrainę i jej konsekwencji, a także kwestii bezpieczeństwa energetycznego Niemiec i dostaw gazu z Rosji.

Putin zbrodniarzem wojennym

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz został zapytany o działania rosyjskiej władzy oraz prezydenta Władimira Putina. Wyraźnie on odparł, że jest on odpowiedzialny za zbrodnie dokonane na wojnie z Ukrainą.

To wojna kryminalna. Będziemy ścigać wszystkie zbrodnie, które da się konkretnie zidentyfikować. Putin jest odpowiedzialny za tę wojnę, ponieważ sam unieważnił zawarte porozumienia, zgodnie z którymi nie można po prostu zaatakować sąsiedniego kraju

– powiedział Olaf Scholz.

Szefa rządu zapytano także, na jakich warunkach byłby skłonny ponownie przyjąć Putina w Niemczech.

Jeśli chodzi o Putina jest jasne, że to wojna, którą trzeba zakończyć. Rosja zaatakowała swoich sąsiadów. To, co teraz powinno się wydarzyć, to Rosja powinna zdać sobie sprawę, że musi dojść do porozumienia z Ukrainą, i że nie będzie dyktowanych warunków pokoju – powiedział Scholz.

– dodał kanclerze Niemiec.

Jeśli chodzi o byłego kanclerza Gerharda Schroedera i jego działania mediacyjne z Rosją i Putinem, to Scholz stwierdził krótko, że nie wie, czy są przydatne. Unikał on zato odpowiedzi na pytania o aferę finansową cum-ex.

Udzieliłem już informacji, które są możliwe. Tak jest od dwóch i pół roku, i nic się nie zmieniło. Niewiarygodna liczba akt i przesłuchań potwierdza jedynie, że nie było żadnych wpływów politycznych

– stwierdził Scholz odpierając pytania o aferę.

Scholz stwierdził, że jest pewien tego, że obecna koalicja rządowa przetrwa cztery lata, a rząd radzi sobie z poważnymi wyzwaniami, których nie można było przewidzieć w porozumieniu koalicyjnym.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY