145. rocznica objawień w Gietrzwałdzie. Modlitwa w intencji alkoholików

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kapliczka Matki Boskiej w Gietrzwałdzie

Kapliczka Matki Boskiej w Gietrzwałdzie / Fot. Wikimedia Commons

12 sierpnia br. wierni zgromadzeni w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w sposób szczególny będą modlić się o trzeźwość narodu. Mszy św. o godz. 19.00 przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Bronakowski. W planie m.in. Adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Apel Jasnogórski.
  • W 145. rocznicę objawień Matki Boskiej w Gietrzwałdzie odbędą się nabożeństwa różańcowe i modlitewne.
  • Zgodnie ze słowami Maryi, wierni będą się modlić za dusze alkoholików, jak i za żyjących, którzy w nadmierny sposób korzystają z mocnych trunków.
  • W sierpniu, jak co roku od wielu tat, Kościół zachęca wiernych do wstrzemięźliwości od alkoholu.
  • Zobacz także: Izrael ostrzelał Strefę Gazy. Zginął jeden z przywódców Palestyńskiego Dżihadu

12 sierpnia 1877 roku Matka Boża objawiając się w Gietrzwałdzie prosi, by alkoholicy przestali pić. Powiedziała: “Oni będą ukarani”. Wychodząc naprzeciw prośbie Maryi, wierni zgromadzą się w Jej sanktuarium nieopodal miejsca objawień, by ofiarować modlitwę jako ekspiację za grzechy zniewolenia alkoholowego.

Modlitewne spotkanie rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz częścią Radosną Różańca Świętego. O godz. 16.15 pozostałe trzy części Różańca.

Na godz. 19.00 zaplanowany jest najważniejszy punkt programu – Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Wierni, którzy 12 sierpnia przybędą do gietrzwałdzkiego sanktuarium, będą także w ciszy adorować Najświętszy Sakrament i uczestniczyć w Apelu Maryjnym.

Podkreślając wartość trzeźwości nie sposób nie przytoczyć słów przekazanych nam przez bł. Bronisława Markiewicza: “Zdrajcą narodu i wiary jest ten, kto dzieci i młodzież chciałby wychować ze szklanką piwa lub kieliszkiem wina w ręku” oraz “Polska albo będzie trzeźwa, albo nie będzie jej wcale”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY