Czernyk: Wojna na Ukrainie może potrwać 60 lat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Petro Czernyk sądzi, że konflikt zależy od "mentalności" narodu rosyjskiego.
  • Petro Czernyk, specjalista od spraw wojskowości, uważa, iż działania wojenne przeciwko Federacji Rosyjskiej mogą potrwać jeszcze wiele lat.
  • Nawet sześćdziesiąt.
  • Czernyk twierdzi, że wojny nie zakończy śmierć Putina.
  • Zobacz też: Polska: Ekoterroryści zastawili pułapkę na leśników

Podług słów ukraińskiego eksperta wojskowego relacje na linii Ukraina – Rosja będą mogły się zmienić po “transformacji w trzech kolejnych pokoleniach Rosjan”. Petro Czernyk, specjalista od spraw wojskowości, uważa, iż działania wojenne przeciwko Federacji Rosyjskiej mogą potrwać jeszcze wiele lat.

Czernyk twierdzi, że wojny nie zakończy śmierć prezydenta wschodniego mocarstwa, bo konflikt zależy od “mentalności” narodu rosyjskiego.

Trzeba liczyć się z tym, że spokój ze strony sąsiada Ukraina uzyska dopiero za około 60 lat.

Kontrofensywa?

Ekspert odniósł się również do tematu potencjalnej kontrofensywy ze strony Ukrainy.

Najmądrzejszą taktyką jest walka na wycieńczenie, dlatego w ogóle nie używam słowa “kontrofensywa”. Prowadzenie natarcia to bardzo trudna sztuka, dużo trudniejsza niż obrona. Szturm wymaga rozciągnięcia wojsk na odcinku 10-15 km. Nie mogę sobie wyobrazić, w jaki sposób mielibyśmy teraz tego dokonać.

Inny ukraiński ekspert wojskowy – Oleg Żdanow – wymienił, czego ukraińska armia potrzebuje do kontrofensywy:

Nadal potrzebujemy opancerzenia, aby iść naprzód. Są to czołgi, pojazdy opancerzone i pojazdy różnego rodzaju – zarówno do przemieszczania poszczególnych grup, jak i transportery opancerzone oraz bojowe wozy piechoty. Aby naciskać na wroga, potrzebujemy obrony przeciwlotniczej i narzędzi do walki elektronicznej. Potrzebujemy pocisków przeciwradioelektronicznych, które zaczęliśmy dostawać. I potrzebujemy broni o większym zasięgu ostrzału lub o większym zasięgu startu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Do Rzeczy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY