Rząd Hiszpanii zakazuje klimatyzacji poniżej 27°C [+WIDEO]

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Teresa Ribera, socjalistyczna polityk

Teresa Ribera, socjalistyczna polityk / Fot. Twitter

Jak podał rząd, ogrzewanie będzie utrzymywane maksymalnie 19 stopni w zimie i minimum 27 stopni w lecie. Inaczej - kara!
  • W odpowiedzi na kryzys energetyczny w Europie, Hiszpania zabroniła obniżania temperatury powietrza poniżej 27°C latem.
  • Zimą z kolei nie będzie można zwiększać ogrzewania powyżej 19°C.
  • Przepisy będą obowiązywały we wszystkich budynkach użyteczności publicznej i komercyjnych, w tym w barach, kinach, teatrach, na lotniskach i dworcach kolejowych.
  • Zobacz też: Izrael ostrzelał Strefę Gazy. Zginął jeden z przywódców Palestyńskiego Dżihadu

W odpowiedzi na kryzys energetyczny w Europie, Hiszpania zabroniła obniżania temperatury powietrza poniżej 27°C latem. Nowy dekret rządowy, który ma zastosowanie w wielu budynkach użyteczności publicznej, a także sklepach, hotelach i innych obiektach, dotyczy również zwiększania ogrzewania w okresie zimowym powyżej 19°C.

EuroNews donosi:

Przepisy będą obowiązywały we wszystkich budynkach użyteczności publicznej i komercyjnych, w tym w barach, kinach, teatrach, na lotniskach i dworcach kolejowych.

Akcja jest, wedle raportu, “rozszerzona jako zalecenie dla hiszpańskich gospodarstw domowych”. Nowe prawo będzie egzekwowane uciążliwymi grzywnami, które mogą sięgać maksymalnie 600 000 euro za “poważne naruszenia”. Hiszpanie odpowiedzieli, skarżąc się, że praca w pomieszczeniach w temperaturze 27°C byłaby zbyt gorąca.

Nie tylko w Hiszpanii

Podobne pomysły pojawiły się również w innych częściach Europy. Największy właściciel nieruchomości mieszkalnych w Niemczech, który jest właścicielem około 490 000 nieruchomości, ma narzucić racjonowanie energii, ograniczające ogrzewanie najemcom w nocy. Minister środowiska Hamburga ostrzegł również Niemców, że w związku z kryzysem energetycznym można racjonować ciepłą wodę i wprowadzić ograniczenia maksymalnych temperatur w pomieszczeniach.

Na początku tego roku Włochy ogłosiły, że zaczną racjonować energię, aby “wspierać Ukrainę”, z zakazem uruchamiania klimatyzacji w budynkach publicznych poniżej 25 stopni lub ogrzewania powyżej 19 stopni.

Zawsze w razie upału można sobie powachlować ukraińską flagą!

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Summit News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY