Izrael ostrzelał Strefę Gazy. Zginął jeden z przywódców Palestyńskiego Dżihadu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Izrael ostrzelał Strefę Gazy

Izrael ostrzelał budynki w Strefie Gazy / Fot. PAP/EPA/Mohammed Saber. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

​W izraelskim ostrzale Strefy Gazy w piątek zginęło siedem osób, w tym jeden z przywódców islamistycznej organizacji Palestyński Islamski Dżihad. 40 ludzi zostało rannych. Według armii Izraela w operacji zginęło 15 osób.
  • Izraelskie siły powietrzne dokonały niedawno ostrzału na siedziby Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu.
  • Wcześniej ta organizacja zapowiedziała aresztowanie przywódcy Strefy Gazy Bassama Saadiego.
  • W wyniku ataku, zginął jeden z przywódców Dżihadu Taisir al-Dżabari.
  • Minister obrony Izraela Benny Ganc zapowiedział, że przywódcy Hamasu i Dżihadu zostaną zlikwidowani.
  • Zobacz także: Chińskie manewry wojskowe. Tajwan podał dane na ich temat

Operacja sił Izraela była wymierzona w Palestyński Islamski Dżihad, który od wtorku zapowiadał odwet za aresztowanie w poniedziałek w Dżeninie, na północy Zachodniego Brzegu, jego przywódcy w Strefie Gazy Bassama Saadiego.

W piątkowej operacji sił zbrojnych Izraela pod kryptonimem “Wstający świt” zginął kolejny wysokiej rangi dowódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Taisir al-Dżabari. 

Najwyższy przywódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Ziad al-Nachalah, który przebywa w Iranie, zapowiedział walkę z Izraelczykami.

Zaczynamy walkę i bojownicy palestyńskiego ruchu oporu muszą stanąć ramię w ramię, by przeciwstawić się agresji

– poinformował Ziad al-Nachalah.

Czytaj więcej: Moskwa w Sejmie: “W Polsce bardzo dobrą ochroną jest taryfowa”

Izrael ogłasza stan nadzwyczajnej sytuacji

Izraelska armia ogłosiła, że w przygranicznym pasie o szerokości 80 km został wprowadzony stan sytuacji nadzwyczajnej. Z tego powodu zamknięto szkoły i ograniczono mieszkańcom możliwość przemieszczania się.

Z kolei minister obrony Benny Ganc powiedział, że IDF przygotowują się do wszelkich operacji, jakie mogą okazać się konieczne na wszystkich frontach, w regionach północnych, w środkowym Izraelu i na południu kraju.

Naszym wrogom, a zwłaszcza przywódcom Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu chcę z mocą powiedzieć: wasze dni są policzone. Zagrożenie zostanie wyeliminowane w ten, czy inny sposób

– przekazał izraelski minister obrony Benny Ganc.

W oświadczeniu do międzynarodowej społeczności i mediów, Ganc podkreślił, że Izrael nie szuka sposobności do walki, lecz w ostateczności nie zawacha się jej podjąć.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY