Zełenski o Eurowizji: To w czasie wojny bardzo ważna rzecz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski / Fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Choć Ukraina ostatnio wygrała Eurowizję, ze względu na sytuację wojenną kolejna edycja odbędzie się w Wielkiej Brytanii.

Prezydent Ukrainy znalazł czas w swoim harmonogramie, by w środę zwrócić się do australijskich studentów, wzywając ich do walki z rosyjską dezinformacją. Wołodymyr Zełenski pojawił się za pośrednictwem łącza wideo przed zatłoczonym audytorium na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w stolicy kraju, odpowiadając na pytania studentów reprezentujących 21 australijskich uczelni wyższych.

Zełenski wezwał Australijczyków do stanięcia po stronie Ukrainy i pomocy poprzez “opowiedzenie się za prawdą i obalanie mitu tak mistrzowsko i tak umiejętnie sfabrykowanego przez rosyjską machinę propagandową”.

Rosja wydaje miliardy na swoją machinę propagandową. Wiemy, że wróg przybył na naszą ziemię, ale w różnych zakątkach globu, odległych od Ukrainy, rozpowszechnia… informacje, że nikogo nie najechali, i to niestety działa.

Zwrócił się do australijskiej młodzieży:

Proszę podzielić się tą informacją ze wszystkimi. Studenci i młodzież, korzystając z portali społecznościowych, macie możliwość pokazania prawdy o Ukrainie, która naprawdę nam pomoże.

Sprawy ważniejsze niż w czasie pokoju

Publiczność dwukrotnie wybuchła owacjami na stojąco podczas wystąpienia prezydenta. Zapytano go, jak się czuje w związku ze zwycięstwem Ukrainy w europejskim konkursie piosenki Eurowizja. Zełenski powiedział publiczności, że jego zdaniem kultura, sport i nauka mają ogromne znaczenie w czasie wojny:

Nawet ważniejsze niż w czasie pokoju.

Co miał na myśli? Może morale narodu, albo próbę utrzymywania “normalności” podczas wojny. Choć Ukraina ostatnio wygrała festiwal, ze względu na sytuację wojenną kolejna edycja odbędzie się w Wielkiej Brytanii. Portal Rebel News napisał o Zełenskim, iż podczas wystąpienia ten stwierdził, że przyczynił się za kulisami do zwycięstwa Ukrainy w Eurowizji w 2004 roku.

Australijski rząd przeznaczył ponad 388 milionów dolarów na pomoc wojskową w wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rebel News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY