Ukrainka przeszła na stronę prorosyjskich separatystów. Została zabita

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Olga Kaczura, ps. Korsa

Olga Kaczura, ps. Korsa / Fot. Twitter

52-letnia kobieta dowodziła jednostką artylerii rakietowej. Jak donoszą media, została zabita przez Siły Zbrojne Ukrainy.
  • Płk. Olga Kaczura, pseudonim Korsa to była ukraińska policjantka, która w 2014 roku przeszła na stronę separatystów tzw. Donieckiej Republiki Ludowej.
  • Kaczura została skazana przez ukraiński sąd zaocznie na 12 lat więzienia za udział w organizacji terrorystycznej.
  • Korsa dowodziła dywizją systemów rakietowych Grad w randze pułkownika oddziałów DRL.
  • Zobacz też: Amnesty International: Rosja i Ukraina z krwią na rękach

Płk. Olga Kaczura, pseudonim Korsa to była ukraińska policjantka, która w 2014 roku przeszła na stronę separatystów tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Organizowała tamtejszą policję. 52-letnia kobieta dowodziła jednostką artylerii rakietowej. Jak donoszą media, została zabita przez Siły Zbrojne Ukrainy.

Kaczura została skazana przez ukraiński sąd zaocznie na 12 lat więzienia za udział w organizacji terrorystycznej. Po wybuchu wojny w Donbasie stanęła bowiem po stronie donieckich separatystów i dołączyła do bojowników tzw. Grupy Bezlera – formacji kierowanej przez Igora Bezlera – gdzie zyskała status “prawdziwej legendy”. Mieszkała i pracowała w Gorłówce, 250-tysięcznym mieście w obwodzie donieckim, które jest ośrodkiem górniczym i ważnym węzłem kolejowym.

Ta wojna nie oszczędza nikogo

Korsa dowodziła dywizją systemów rakietowych Grad w randze pułkownika oddziałów DRL. Wojsko jest odpowiedzialne za wydanie rozkazu brutalnego ostrzału Iłowajska, Debalcewa, Uglegorska, Marinówki i Awdiejewki w obwodzie donieckim, skutkującego masowymi ofiarami, w tym wśród ludności cywilnej.

Burmistrz Gorłówki Iwan Prichodko ogłosił:

Dzisiaj jest czarny dzień dla Gorłówki i republiki. Zginęła tragicznie odważna i mądra kobieta, która stała u początków Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej. Kaczura Olga Siergiejewna, zwycięska i niezachwiana “Korsa”! Pułkownik gwardii, dowódca dywizji artylerii rakietowej, Honorowa Obywatelka Gorłówki – wszystkie te tytuły, ludzka miłość i szacunek jej kolegów to tylko niewielka część jej zasług.

Kobieta zmarła z powodu odniesionych obrażeń w drodze do szpitala w Yasynuvata – informują ukraińskie media.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, Fakt.pl, Newsbeezer

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY