11. rocznica śmierci Leppera. Konfederacja zamierza powołać specjalna komisję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

W 11. rocznicę śmierci Andrzeja Leppera Sejm uczcił jego pamięć minutą ciszy. Wniosek o takie uhonorowanie byłego wicepremiera i posła złożył na początku piątkowych obrad Sejmu Robert Winnicki z Konfederacji.
  • Na wniosek posła Konfederacji Roberta Winnickiego, sejm uczcił minutą ciszy pamięć byłego wicepremiera Andrzeja Leppera.
  • Posłowie tego ugrupowania w dniu 11. rocznicy śmierci ponowili prośbę o składanie podpisów pod swoim projektem.
  • Chcą oni powołać specjalną komisję śledczą, która wyjaśni tajemnicę śmierci byłego lidera środowisk rolniczych.
  • Zobacz także: Konfederacja wnioskuje o powołanie komisji śledczej ds. zbadania śmierci Leppera [+WIDEO]

Dziś mija 11 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Jego śmierć pozostawiła po sobie mnóstwo wątpliwości. Zostawmy na boku jego poglądy i zastanówmy się, czy to normalne, że tyle lat po śmierci byłego wicepremiera, ta sprawa do tej pory jest tak tajemnicza

– czytamy na profilu Konfederacji.

Minuta ciszy w Sejmie

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmu, na wniosek Konfederacji posłowie uczcili minutą ciszy uczcili pamięć byłego wicepremiera i lidera środowisk rolniczych Andrzeja Leppera.

To 11. rocznica niewyjaśnionej dotąd śmierci Andrzeja Leppera, budzącej wiele znaków zapytania. Rozpoczęliśmy zbieranie podpisów pod wnioskiem o komisję śledczą w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci byłego wicepremiera RP. To jest ważna sprawa, to jest temat, który musi zostać wyjaśniony i najlepiej, żeby został wyjaśniony jeszcze w tej kadencji

– podkreślił poseł Robert Winnicki.

Czytaj więcej: Media Narodowe napisały prawdę o Baczyńskim. Rzecznik Młodej Lewicy oburzony

Konfederacja chce komisji śledczej

Blisko dwa tygodnie temu Konfederacja poinformowała, że rozpoczęła zbiórkę podpisów pod projektem ustawy powołującą specjalną komisję śledczą, która ma wyjaśnić ostatecznie sprawę samobójstwa Leppera i wszystkich nieprawidłowości.

Uważamy, że powinna być powołana komisja śledcza, która wyjaśni wszelkie nieprawidłowości, które mogły pojawić się w trakcie śledztwa i wyjaśni wszystkie okoliczności, które towarzyszyły śmierci Andrzeja Leppera. Apelujemy o podpisywanie się pod naszym wnioskiem

– powiedział poseł Artur Dziambor.

Andrzej Lepper, przewodniczący Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona, poseł na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007, wicemarszałek Sejmu IV i V kadencji, został znaleziony martwy w biurze partii w Warszawie 5 sierpnia 2011. W toku zakończonego postępowania prokuratorskiego ustalono, że popełnił samobójstwo. Według ustaleń śledztwa polityk cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym, wielotysięcznym zadłużeniem i bankructwem finansowym partii.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, tvn24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY