Czarnecki: Trzeba zawiesić polską składkę do UE [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki / Fot. PAP /Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Odpowiedzialność za brak środków jest po stronie Brukseli" - mówił w Dniu na żywo w MN europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Zobacz także: Minister chce przekształcania budynków biurowo-handlowych na mieszkalne

Polska nie podoba się UE

“Nie należy pytać polskiego rządu i polskich władz o KPO, należy pytać Brukselę i Ursulę von der Leyen. Przecież zostało zawarte porozumienie w Warszawie, bardzo późno, później niż z innymi krajami. Polska jako kraj, który broni swoich wartości, nie do końca pasuje do tego unijnego mainstreamu. Tam rządzą, w większości krajów członkowskich, partie liberalne, socjalistyczne. Polska rządzona przez centroprawicę się nie podoba” – mówił Czarnecki.

Co z KPO?

“W kwestii KPO to czas, żeby grać bardzo twardo. Mówiłem, żeby rząd publicznie przedstawił KE możliwość zamrożenia naszej składki członkowskiej. Za 6-7 lat będziemy więcej wpłacać do kasy Brukseli naszej składki niż stamtąd brać. Odpowiedzialność za brak środków jest po stronie Brukseli. Opozycja tego nie rozumie i to ją dyskwalifikuje, albo rozumie i rżnie głupa” – dodał Czarnecki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY