Budowa perymetrii na granicy z obwodem kaliningradzkim jeszcze w tym roku?

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rzecznik prasowy Straży Granicznej por. Anna Michalska

Rzecznik prasowy Straży Granicznej por. Anna Michalska / Fot. PAP/Marcin Obara. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rozbudowa perymetrycznej ochrony granicy powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku - ogłosiła por. Anna Michalska.
  • Straż Graniczna poinformowała, że elektroniczna bariera na granicy między Polską a Białorusią jest w końcowej fazie budowy.
  • Jej długość to 202 kilometry.
  • Planowana jest rozbudowa perymetrycznej ochrony granicy, zarówno na odcinku granicy z obwodem kaliningradzkim (Warmińsko-Mazurski Oddział SG), jak i przy granicznej rzece Bug (Nadbużański Oddział SG).
  • Zobacz też: Kolarzowi odebrano medal. Podawał się za kobietę

Rzecznik komendanta głównego Straży Granicznej por. Anna Michalska ogłosiła:

Rozbudowa perymetrycznej ochrony granicy, zarówno na odcinku granicy z obwodem kaliningradzkim, jak i przy granicznej rzece Bug, powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Straż Graniczna poinformowała, że elektroniczna bariera na granicy między Polską a Białorusią jest w końcowej fazie budowy. Jej długość to 202 kilometry. Są tam zakładane między innymi przyłącza energetyczne, transmisyjne oraz kamery i sensory.

Perymetria

Perymetria ma stanowić dopełnienie wybudowanej zapory fizycznej na granicy. SG stwierdza też, że to nie wszystko, jeśli chodzi o rozbudowę ochrony na granicy.

Planowana jest rozbudowa perymetrycznej ochrony granicy, zarówno na odcinku granicy z obwodem kaliningradzkim (Warmińsko-Mazurski Oddział SG), jak i przy granicznej rzece Bug (Nadbużański Oddział SG).

Wedle słów por. Anny Michalskiej budowa perymetrii powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ochrona perymetryczna polega na rozmieszczeniu czujników na terenie zewnętrznym i ma na celu uzyskanie informacji o wejściu intruza na obszar chroniony – tłumaczy dr hab. inż. Norbert Pałka z Wojskowej Akademii Technicznej. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Nasz Dziennik

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY