Brazylia: Prokuratorzy proszą WhatsApp o niewłączanie funkcji “Społeczności” do czasu zakończenia wyborów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Prokuratorzy w Brazylii proszą WhatsApp o wyłączenie funkcji Społeczności, aby zapobiec "dezinformacji". Chodzi o teorie nt. oszustw wyborczych.
  • Brazylijscy prokuratorzy federalni zwrócili się do WhatsApp o opóźnienie uruchomienia sekcji “Społeczności” do stycznia.
  • To dwa miesiące po nadchodzących wyborach w październiku.
  • Prokuratorzy są zaniepokojeni rozprzestrzenianiem się “dezinformacji” na temat wyborów. Jednym z głosicieli tych “dezinformacji” jest ich zdaniem sam prezydent Bolsonaro.
  • Zobacz też: Chirurdzy rozdzielili bliźnięta połączone mózgami przy użyciu wirtualnej rzeczywistości

Zaniepokojeni rozprzestrzenianiem się “dezinformacji” na temat wyborów w kraju, brazylijscy prokuratorzy federalni zwrócili się do WhatsApp o opóźnienie uruchomienia sekcji Społeczności do stycznia, czyli dwa miesiące po nadchodzących wyborach w październiku.

WhatsApp to najpopularniejsza aplikacja do przesyłania wiadomości w Brazylii, również wśród zwolenników obecnego prezydenta Jaira Bolosonaro, który został oskarżony o rozpowszechnianie dezinformacji. Chodzi o to, że jego zdaniem elektroniczny system głosowania jest fałszywy.

W kwietniu właściciel WhatsApp, Meta, zgodził się przełożyć uruchomienie nowej funkcji Społeczności do końca października. W niedawnym oświadczeniu prokuratorzy federalni powiedzieli, że ten czas wciąż nie jest wystarczający, aby zająć się “poważnym ryzykiem, jakie może generować wzrost dezinformacji w ostatnich dwóch miesiącach roku”.

“Stabilność demokratyczna”

Według prokuratorów nowa funkcja miałaby pojawić się

w czasie, gdy fałszywe informacje o funkcjonowaniu instytucji i integralności brazylijskiego systemu głosowania mogłyby zagrozić stabilności demokratycznej kraju.

Społeczności zwiększają liczbę członków w grupie z 256 do 512 i umożliwiają wysyłanie wiadomości do 2560 osób. Według prokuratorów funkcja ta zwiększyłaby możliwość udostępniania “polaryzujących treści”.

Jeżeli zwykła aplikacja internetowa zagraża “stabilności demokratycznej”, oznacza to, że demokracja w Brazylii dogorywa. Życzymy jej jak najszybszej śmierci.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim the net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY