Lobbyści związani z Pelosi przepychają chiński system kredytu społecznego dla USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Platforma płatnicza wykorzystywana do wdrażania systemu „kredytu społecznego” w Chinach utrzymywała szereg amerykańskich firm lobbingowych.
  • Ant Group jest odgałęzieniem chińskiej firmy Alibaba, wcześniej oznaczonej przez Departament Stanu USA jako „narzędzie” Chińskiej Partii Komunistycznej i kluczowe dla budowania przez reżim „inwigilacji i kontroli społecznej wspomaganej technologią”.
  • Ant Group jest kluczowym elementem szerszego chińskiego systemu „kredytu społecznego”, który udostępnia gromadzone przez siebie dane na temat nawyków użytkowników w zakresie wydatków i aktywności online organom regulacyjnym Chińskiej Partii Komunistycznej.
  • Jak się okazuje, kilku amerykańskich lobbystów pracuje w imieniu Ant Group, pomagając poszerzyć działalność firmy i dotrzeć do wnętrza USA.
  • Zobacz też: Chińskie ćwiczenia wojskowe w okolicach Tajwanu. Pierwsza taka sytuacja od lat

Ant Group – platforma płatnicza wykorzystywana do wdrażania „paszportów szczepionkowych” i systemu „kredytu społecznego” w Chinach – utrzymywała szereg amerykańskich firm lobbingowych, w tym niektóre powiązane z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, byłym prezydentem Barackiem Obamą i Mittem Romneyem.

Ant Group jest odgałęzieniem chińskiej firmy Alibaba, wcześniej oznaczonej przez Departament Stanu USA jako „narzędzie” Chińskiej Partii Komunistycznej i kluczowe dla budowania przez reżim „inwigilacji i kontroli społecznej wspomaganej technologią”. Ant Group jest również właścicielem AliPay, cyfrowej platformy płatniczej wykorzystywanej przez Pekin do wprowadzania tzw. paszportów szczepionkowych, które zostały wykorzystane do uniemożliwienia obywatelom opuszczenia domów i poddania ich kwarantannie.

Ant Group jest kluczowym elementem szerszego chińskiego systemu „kredytu społecznego”, który udostępnia gromadzone przez siebie dane na temat nawyków użytkowników w zakresie wydatków i aktywności online organom regulacyjnym Chińskiej Partii Komunistycznej. Systemy kredytu społecznego wzbudziły zaniepokojenie na Zachodzie, a wielu obawia się, że inwigilacja rządu i biznesu będzie ograniczać dostęp jednostek do gospodarki i usług w oparciu o określone zachowania – a nawet ideologie.

Powiązania

Pomimo tych obaw, kilku amerykańskich lobbystów pracuje w imieniu Ant Group, pomagając poszerzyć działalność firmy i dotrzeć do wnętrza USA. W latach 2021 i 2022 Ant Group zatrudniła cztery zewnętrzne firmy zajmujące się lobbingiem i sprawami publicznymi, aby pomogły w realizacji celów, w tym „zasięgu w zakresie profilu korporacyjnego i działalności Ant Group i jej spółki zależnej Alipay US”. Grupa OB-C reprezentuje Grupę Ant od 1 stycznia 2022 r. w „sprawach dotyczących kwestii regulacyjnych dla Grupy ANT i jej spółek zależnych”. Wśród konsultantów firmy pracujących dla Ant Group jest Larry O’Brien , który został opisany przez Washington Post jako „główny agent Demokratów”. Jego zawodowy biogram wyjaśnia:

O’Brien od dawna uczestniczy w programie darczyńców indywidualnych na maksymalnym poziomie prowadzonym przez House Democratic Congressional Campaign Committee (DCCC), Gabinecie Przewodniczącego oraz w programie „Pelosi Team 100”. Przez ponad dwie dekady pan O’Brien był w dużym stopniu zaangażowany i współdziałał z kierownictwem Izby Demokratycznej, z niezliczoną liczbą członków Demokratów w wielu komisjach Izby oraz z kierownictwem DCCC.

Pracował również „na najwyższym poziomie uczestnictwa z Demokratyczną Komisją Kampanii Senackiej (DSCC)”. Został mianowany „Dożywotnim Członkiem” Legacy Circle w 2014 roku. Ponadto jest odbiorcą tego, co DSCC opisuje jako jedno z najwyższych wyróżnień, jakie może przyznać, nagrodę dożywotniego członkostwa w programie „Majority Trust”.

Przykładów jest więcej

Inny lobbysta Ant Group z ramienia OB-C Group, Thomas J. Keating, przez ponad 13 lat służył w Izbie Reprezentantów w Biurze Sierżanta Sztabu Broni, ostatnio pełniąc funkcję dyrektora służb policyjnych.

Inne przykłady można by wymieniać. Inna firma zajmująca się sprawami rządowymi – Rich Feuer Anderson – zaczęła lobbować na rzecz AliPay 1 stycznia 2022 r., prowadząc „kontakt dotyczący profilu korporacyjnego i działalności Ant Group i jej spółki zależnej Alipay US”. Wśród konsultantów pracujących w imieniu Richa Feuera Andersona są absolwenci Departamentu Skarbu USA, senackie komisje finansowe i urzędnicy Demokratów.

Jak w tym świetle wyglądają słowa przyszłego ambasadora Unii Europejskiej: “istotne i konieczne jest, aby Chiny rządziły światem”?

Szczegóły na ten temat w języku angielskim można przeczytać tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The National Pulse

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY