Chińskie ćwiczenia wojskowe w okolicach Tajwanu. Pierwsza taka sytuacja od lat

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Chińczycy zapowiadają manewry wokół Tajwanu

Chińskie manewry wojskowe / Fot. Twitter

Chińskie MSZ potępiło we wtorek wizytę spiker izby reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie, określając ją jako poważną prowokację. Chińska armia ogłosiła zaś, że przeprowadzi wokół wyspy ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji.
  • Po przylocie amerykańskiej spiker izby reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwan, Chiny zapowiedziały ostrą reakcję.
  • Chińska armia zapowiedział manewry wojskowe wokół Tajwanu, które potrwają od 4 sierpnia do 7 sierpnia.
  • Według komunikatu Chińczycy mają użyć w trakcie ćwiczeń ostrą amunicję.
  • Zobacz także: Putin zdecydowanie o wojnie jądrowej: “Nie będzie miała zwycięzców”

We wtorek po godzinie 16 czasu polskiego do Tajpej na Tajwanie przyleciała spiker izby reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi. W odpowiedzi, Pekin zapowiedział ostrą reakcję na naruszenie obszaru, które Chiny uważają za własne.

Kontynentalne Chiny uznają wizytę za poważną prowokację polityczną i eskalację oficjalnych kontaktów pomiędzy USA, a Tajwanem.

Chiny nigdy tego nie zaakceptują, a Chińczycy nigdy się na to nie zgodzą

– czytamy w komunikacie chińskiej dyplomacji.

Czytaj więcej: Horała porzucił kierownictwo nad CPK? “Zakończyłem swoją misję”

Chińskie ćwiczenia wojskowe z użyciem ostrej amunicji

Chińska agencja informacyjna Xinhua przekazała, że dowództwo Armii Ludowo-Wyzwoleńczej od wtorkowego wieczora ma przeprowadzić manewry i ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji z pokładów marynarki wojennej i lotnictwa. Ma to być ostra reakcja na przylot Nancy Pelosi na Tajwan.

W osobnej depeszy chińska agencja poinformowała, że ALW przeprowadzi ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji na sześciu obszarach wód i przestrzeni powietrznej w niewielkiej odległości od Tajwanu. Chińskie manewry wojskowe wokół Tajwanu mają potrwać od 4 do 7 sierpnia b.r. Statki i samoloty nie powinny wkraczać w tym okresie na wyznaczone obszary ze względów bezpieczeństwa.

Jeden z analityków Chin i międzynarodowego bezpieczeństwa Taylor Flover wskazuje, że rozmieszczenie chińskich wojsk jest bardzo podobne do tego sprzed kilkudziesięciu lat. Podczas trzeciego kryzysu w Cieśninie Tajwańskiej na przełomie 1995/96 r. ćwiczenia miały miejsce w pobliżu Tajwanu, jednak tegoroczne manewry okalają całą wyspę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiozet.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY